Ne le da prireditelji v Rdeči dvorani niso namestili dodatnih tribun za gledalce ob gostovanju eminentnega nasprotnika, ampak so morali zaradi premajhnega (!) zanimanja navijačev del standardnih za zapisnikarsko mizo celo odstraniti. Prav klub iz pristaniškega mesta na severu Nemčije, katerega proračun znaša okoli osem milijonov evrov, je v zadnjih treh sezonah lige prvakov tradicionalni nasprotnik slovenskih klubov. V sezoni 2011/2012 je zdaj pokojni Cimos na dveh tekmah odščipnil točko Nemcem (remi 27:27 v Hamburgu, domači poraz s 23:24), v naslednji so igralci Celja PL po porazu v Zlatorogu (29:38) zmagali v Nemčiji (31:28), v letošnji so Velenjčani obe izgubili.

Začetek je pripadel gostiteljem (4:2), ki pa so si sredi polčasa privoščili padec v igri in pri zaostanku s 6:9 je moral trener Ivan Vajdl vzeti minuto odmora. Po njej so se Velenjčani spet zbrali, dobro zaigrali v obrambi, v napadu pa povzročali veliko težav Hamburgovi obrambi z 205 centimetrov visokim vratarjem Johannesom Bittrom na čelu. Po sedmem izenačenju (11:11 v 20. minuti) je moral gostujoči trener Martin Schwalb s klopi dvigniti prvega zvezdnika Domagoja Duvnjaka, ki je bil do takrat le v vlogi gledalca. »Dajmo, ose,« so skandirali člani navijaške skupine Šaleški graščaki, a domači piki so bili vedno redkejši – le dva v zadnjih desetih minutah, Hamburg pa je v tem obdobju zadel osemkrat.

Gorenje se je po petih minutah drugega polčasa približalo na 18:20 in trener Schwalb je slovensko ofenzivo uspešno prekinil z minuto odmora. Sledili so trije zaporedni goli gostov, pri katerih je Schwalb moral angažirati vse svoje zvezdnike, da so strli odpor Velenjčanov. »Ves čas smo bili blizu, a takoj, ko smo bili nezbrani v napadu, nas je Hamburg kaznoval s hitrim protinapadom in lahkim golom. Dobro smo se upirali favoritu, toda za kakšno presenečenje smo še malo premladi in prezeleni,« je ocenil Staš Skube, s sedmimi goli prvi strelec tekme. Velenjčani so Nemcem dali 29 golov, a so jih spet prejeli preveč (36). »To je zdaj že naša stara bolezen, stara pesem, ki se ponavlja iz tekme v tekmo. Napad nam ne dela težav,« se zaveda Skube.«

»Pridi, ženske se želijo fotografirati z nama,« je po koncu tekme na sredini igrišča dejal hrvaški igralec Davor Dominiković, medtem ko smo novinarji zasliševali Domagoja Duvnjaka, nato pa v šali dodal: »Pustite Duvnjaka, saj ni dal nobenega gola, jaz pa sem enega.« Duvnjak je po EP na Danskem imel štiri proste dneve, zato pravi, da ni čutil utrujenosti. »Vedeli smo, da bo v Velenju težko, kajti Gorenje je super ekipa. Končnih plus sedem za nas je morebiti celo prevelika razlika, kajti Gorenje nam je ves čas dihalo za ovratnik. Vseeno pa so odločile naše izkušnje in kakovost. Skube? Fenomenalen igralec,« je dejal Domagoj Duvnjak in na vprašanje, ali bi lovoriko za najboljšega igralca sveta v letu 2013 zamenjal za zlato kolajno na nedavnem EP, na katerem je bila Hrvaška četrta, odgovoril: »Seveda. Ne samo za zlato, ampak za kakršno koli.«