V 15. minuti tekme je pri izidu 0:0 sodnik blizu črte, ki označuje polovico igrišča, dosodil prekršek v korist Getafeja. Ob na videz ne preveč nevarnem prostem strelu za neposreden udarec proti vratom, se je vratar gostov Guillermo Sara pomaknil precej ven iz svojih vrat, saj je pričakoval predložek na rob kazenskega prostora, kjer so se za boljšo pozicijo prerivali številni domači in gostujoči nogometaši. Ob pogledu na prazna vrata pa je izvajalec prostega strela Pedro Leon dobil drugačno idejo, zato se ni odločil pa podajo, temveč je ustrelil na gol in žoga je preletela gostujočega vratarja ter končala v mreži (na posnetku pri 1:05).

Izjemen zadetek je dal domačim krila, saj so v naslednjih 11 minutah zadeli še dvakrat in tako že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Gostje iz Seville so v drugem polčasu s častnim golom uspeli le znižati poraz.