Jutarnji list v komentarju z naslovom »Janša: Poraženec, ki se bo moral naučiti, da besna retorika ne deluje« zapiše, da je Janša, karizmatična osebnost, človek zaradi katerega so protestirali tudi v Zagrebu, prvi obrambni minister samostojne Slovenije, postopoma uničeval svojo karizmo.

Na oblast čakal deset let

Najprej je leta 1994 pokazal, da ne razume vloge vojske in je moral odstopiti, nato pa je na oblast čakal kar deset let.

Vse o primeru Patria si preberite tukaj.

Kot premier je nato proti sebi hitro obrnil različne družbene skupine, kapital in medije, s tedanjim hrvaškim premierjem Ivom Sanaderjem pa se je dogovarjal, a se na koncu nista dogovorila nič.

Volilci obrnili hrbet radikalni retoriki

Slovenski volivci so obrnili hrbet radikalni retoriki in izrazili željo po sodelovanju, kompromisih, po vsem, kar velja za dobre standarde evropske politike. Obrnili so hrbet Janši in potrdili, da besna, nacionalistična retorika ne deluje več, zaključi komentator.

Večernji list pa v članku o sojenju Janezu Janši zapiše, da je presenetljivo to, da v sredo v Ljubljani ni bilo čutiti katarze, kakršna se je občutila, ko je bil obsojen bivši hrvaški premier Sanader in ko so Slovenci zavidali »skandinavizaciji« Hrvaške.

Zahodni Balkan nudi plodna tla za korupcijo

Večernji list v ločenem članku z naslovom »Zahodni Balkan plodna tla za korupcijo« še piše, da je bil nekdanji slovenski premier Janša na prvi stopnji obsojen na dve leti zapora, nekdanji hrvaški premier Sanader na deset let, še več pa je v regiji primerov, ki še niso zaključeni. Tako je bil predsednik Federacije BiH Živko Budimir nedavno aretiran, ker naj bi prejemal podkupnine v zameno za pomilostitve.

Vsem je skupno, da so z ozemlja nekdanje skupne države. Zahodni Balkan je očitno eldorado za korupcijo, piše komentator. Obenem ugotavlja, da sta Janša in Sanader podkupnino prejela iz tujine, iz starih članic EU. Korupcija očitno nima narodnosti in regionalne pripadnosti, temveč samo išče plodna tla, kjer se bo lahko prijela, zaključi.