Voda je uhajala po kapljicah na vsake tri ali štiri sekunde, Tepco pa je zatrdil, da so pod razpoko že položili vpojen material, delavci pa se trudijo popraviti napako, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Vedno večje količine vode, ki so jo uporabili za hlajenje poškodovanih reaktorjev, zaradi česar je zdaj radioaktivna, so postale velika težava za Tepco, ki ima pri elektrarni postavljenih več sto rezervoarjev vode.

Tepcovo upravljanje jedrske elektrarne je že dlje časa tarča kritikov, ki trdijo, da je elektrarna zaradi improviziranih popravil od jedrske katastrofe naprej ranljiva za nezgode in izpostavljena nemilosti narave. Večkrat so že zabeležili iztekanje radioaktivne vode, nedavno pa je podgana prekinila dovod električne energije za hladilne sisteme. V ponedeljek pa je Tepco sporočil, da so zaznali radioaktivni cezij v vzorcih podtalnice s prizorišča jedrske nesreče.

Čeprav sta katastrofalni potres in posledični cunami, ki sta sprožila jedrsko katastrofo v Fukušimi, marca leta 2011 zahtevala skoraj 19.000 življenj, pa ni še nihče uradno neposredno umrl zaradi jedrske nesreče. Kljub temu je moralo na tem območju več deset tisoč ljudi zapustiti domove, veliko pa se jih še vedno ni vrnilo domov. Znanstveniki opozarjajo, da bodo nekateri kraji zapuščeni za vedno.