Club America se je sinoči veselil zmage po izjemnem preobratu. Prvo tekmo je Cruz Azul namreč dobil z 1:0, včeraj pa je v 20. minuti svoje vodstvo povišal na dva zadetka. Dramatično končnico je napovedal zadetek domačih v 89. minuti, ki je za Americo obudil upe na izenačenje skupnega izida in podaljške (v Mehiki ne velja pravilo golov v gosteh).

Domači so v sodnikovem podaljšku stavili vse v napad, kar se jim je obrestovalo v 93. minuti. Ob udarcu iz kota se je v kazenski prostor Cruz Azula prestavil tudi vratar Americo Moises Munoz, ki je nato prišel do strela z glavo, žoga pa je po odboju od domačega branilca končala v mreži.

V podaljšku golov ni bilo, pri streljanju enajstmetrovk pa so bili s 4:2 uspešnejši nogometaši Americe. Že v prvi seriji strelov se je z odločilno obrambo še enkrat izkazal Munoz, ki je bil na koncu največji junak v domači vrsti.