Nekoliko lažje od pričakovanj so se v svoj 21. finale v samostojni Sloveniji prebili košarkarji Olimpije, ki so blesteli predvsem na začetku dvoboja v dvorani Tabor. Mariborčani so sicer povedli s 4:0, nato pa so Ljubljančani za deset minut zaprli vse poti do svojega obroča, na drugi strani pa gostiteljem natresli 19 točk. Tako je že na začetku druge četrtine kazalo, da je dvoboj odločen, a Mariborčani kljub velikemu zaostanku niso obupali, kar se jim je obrestovalo. Po štirih zaporednih trojkah so se v 29. minuti približali na vsega točko zaostanka (43:44), nato pa je tehnično napako prejel trener Igor Kuzma, kar je Štajercem spodrezalo krila. »Po slabem začetku smo zaigrali bolj hrabro in hitreje ter do polčasa uspeli znižati zaostanek. Še za odtenek bolje smo igrali v tretji četrtini, a nam je v določenih trenutkih zmanjkalo nekaj športne sreče,« je po izpadu povedal Igor Kuzma, trener Olimpije Miro Alilović pa znova ni bil zadovoljen z nihanji v igri: »Obračun smo odlično začeli, a smo nato naredili ogromno napak pri organizaciji napadov, kar je nasprotnik znal izkoristiti in se s hitrimi protinapadi vrnil v igro za zmago. Toda z dobro obrambo v odločilnih trenutkih smo dvoboj kljub nihanjem v drugem polčasu znali pripeljati v mirno končnico.«

»Verjeli smo, da lahko zmagamo na eni medsebojni tekmi, težko pa na dveh. Bili smo blizu. Odlično smo se zoperstavili Krki in se s tem več kot dostojno tudi poslavljamo od te sezone,« je po drugem porazu proti Krki povedal trener Zlatoroga Miloš Šporar, ki je bil tokrat lahko zadovoljen s pristopom svojih igralcev, saj so se Novomeščanom enakovredno postavili po robu. Moštvi sta bili celoten dvoboj izenačeni, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih sekundah. Samo Udrih je imel pri zaostanku Zlatoroga z 68:71 na voljo dva prosta meta. Prvega je zadel, drugega namerno zgrešil, a njegovi soigralci niso dobili skoka in Novomeščani so se veselili osmega preboja v finale. »Pričakovali smo težko tekmo in takšna je tudi bila. Dobro smo se pripravili in večji del tekme igrali dobro obrambo. Z nekaj napakami smo Laščane vrnili v igro. Obramba in kontroliran skok sta nas pripeljala do zaslužene zmage,« pa je po uvrstitvi v finale dejal trener Krke Gašper Potočnik.