V Philadelphii je David Clarkson postavil končni izid rednega dela, potem ko je izničil prednost domačih, za katero je poskrbel Maxime Talbot. V izvajanju kazenskih strelov so bili domači uspešni dvakrat v treh poskusih, gostje pa le enkrat. Zgrešil je tudi Clarkson.

V Edmontonu je po dveh tretjinah in zadetkih Taylorja Halla in Sama Gagnerja vse kazalo na domačo zmago. V zadnjem delu pa sta za izenačenje poskrbela Valtteri Filppula in Niklas Kronwall. V dodatnem delu je nekdanjim soigralcem Jana Muršaka zmago zagotovil Pavel Dacjuk, tudi po podaji Kronwalla.

Kanadčani pa so se veselili zmage Calgaryja. Gostitelji so v drugi tretjini vodili že s 3:0. Gostje so se sicer trudili za znižanje, a je v zadnjem delu kar tri gole za domače dosegel razpoloženi Curtis Glencross.

V bogatem sobotnem sporedu bo kar 13 tekem. Edini slovenski hokejist v ligi, Anže Kopitar, bo s kralji v Los Angelesu pomeril moči z moštvom San Joseja.