»Ženske se soočajo s tiho krizo, ki počasi a zanesljivo vpliva na njihovo zdravje. Že pred ekonomsko krizo so brezposelnost, negotova delovna mesta, nizke plače in počasno napredovanje po karierni lestvici bolj vplivale na ženske kot na moške,« je v razpravi povedala evropska poslanka, Francozinja Elisabeth Morin-Chartier (EPP) in dodala, da danes ženske nosijo dvojno breme krize.

Vplivi sežejo tudi v manjše vplačevanje v pokojninsko blagajno

Poslanci in poslanke so ugotovili, da je varčevanje v izobraževanju, varstvu otrok in storitvah socialnega varstva prisililo ženske, da delajo manj časa ali celo za polovični delovni čas. To pa ne vpliva samo na njihov dohodek temveč tudi na vplačevanje v pokojninsko blagajno.

Da bi zmanjšali učinke krize na ženske, morajo po mnenju poslancev države članice investirati v vseživljensko izorbaževanje , politike preusposabljanja, dela na daljavo, ustvarjanje novih delovnih mest in žensko podjetništvo. Posebej so izpostavili pomembnost enakega deleža žensk v upravnih odborih podjetij. Resolucijo so izglasovali s 495 glasovi za, 96 proti, 69 poslancev pa se je glasovanja vzdržalo.

Tudi mediji lahko pomagajo

Spolno stereotipiziranje močno vpliva na feminizacijo revščine, so si bili edini poslanci. »Stereotipiziranje in nižje plače povečujeta možnost, da ženske padejo v revščino, To še posebno velja za starejše ženske,« je povedala poslanka, Nizozemka Katrika Tamara Liotard (GUE/NGL), in dodala, da lahko tudi mediji vplivajo z zmanjševanju spolnega stereotipiziranja.