Angel ali demon? Lionel Messi je pred dnevi presegel nov mejnik, saj je za Barcelono zabil 300. in 301. gol v karieri, star pa je 25 let. Toda na isti tekmi proti Granadi je Messi dvignil pozornost še z eno potezo. V eni od akcij je njegov soigralec, mladi Cristian Tello, potegnil v dolg sprint, preigral tri ali štiri nasprotnike, na koncu pa mu je strel ubranil gostujoči vratar. Žoga je prišla do Messija, ki pa jo je z vso jezo nabil čez gol. A Messi s tem svoje jeze še ni povsem sprostil, saj se je nato obrnil proti Tellu in mu namenil par krepkih. Vse zgolj zato, ker je mladenič raje streljal sam, namesto da bi podal njemu, Messiju, prvemu zvezdniku ekipe.

Dobitnik štirih zaporednih zlatih žog ni prvič stresel jeze na svoje soigralce. Ravno Tello je bil deležen Messijevih grdih pogledov že v lanski sezoni, podobno se je godilo z Davidom Villo. Toda španski napadalec se ni dal kar tako. Že res, da je Messi v vseh pogledih boljši igralec, a Villa je kot najboljši strelec španske nogometne reprezentance v zgodovini vse prej kot nogometaš, ki bi dopuščal, da ga soigralci učijo kozjih molitvic. Dvoboj egov je šel tako daleč, da se Messi in Villa celo nista veselila zadetkov drug drugega.

Zdaj je njun spor že pozabljen, a na sporno obnašanje Messija so začeli opozarjati rivali iz Madrida. Po prvi tekmi polfinala španskega pokala so pri Realu z vsemi sredstvi skušali očrniti Messijev ugled. Očitali so mu, da je pljuval proti Realovi klopi, da je zmerjal Realovega pomočnika trenerja Aitorja Karanko, in da je enako storil še v garaži po tekmi z branilcem Reala Alvarom Arbeloo. V prvo bojno vrsto se je postavil napadalec Reala Jose Maria Callejon, ki je dejal: »Lionel Messi je Aitorja Karanko ozmerjal, da je marioneta Joseja Mourinha. To lahko potrdim, ker sem stal takoj za njima. Do spora je prišlo tudi med Messijem in Alvarom Arbeloo na parkirišču. Na tekmi je bila zelo razgreta atmosfera. To je seveda razumljivo, saj na igrišču rečeš marsikaj, kar kasneje obžaluješ. Vendar da nato igralec čaka nasprotnika uro in pol le zato, da ga nato užali pred ženo, se mi zdi pretirano. Dobri fantje niso vedno dobri, tako kot slabi niso vedno le slabi.«

Uradni odziv iz Barcelone je bil drugačen. Zadevi niso posvečali veliko pozornosti. Messi o spornih dogodkih ni želel govoriti, enako je storil zasilni glavni trener Jordi Roura: »Pri Barceloni govorimo samo na igrišču.« Drugače je na madridske obtožbe reagirala katalonska sedma sila. Televizijska postaja TV3, sicer eden od sponzorjev FC Barcelone, je pripravila video posnetek, kjer so zbrani vsi prekrški Realovih nogometašev nad Messijem, rivali iz Madrida pa so prikazani kot hijene in Hannibal Lecter. Za ta posnetek so se pri tej televizijski postaji opravičili, a izpostavili: »Naš namen je bil dokazati, da Lionel Messi v tem filmu ni slab mož, ampak žrtev.«

Z argentinskim čarovnikom z žogo pa se zelo obremenjujejo tudi v Milanu. Le kako se ne bi, če pa danes v ligi prvakov gostijo Barcelono. »Zavedam se, da kot predsednik ne morem določiti začetne enajsterice. Zato imamo trenerja. Toda kljub temu lahko svojemu trenerju delim nasvete. Tokratni bo, da mora Messija vseskozi pokrivati en Milanov nogometaš, spredaj pa moramo imeti dva napadalca,« je rekel predsednik Milana Silvio Berlusconi. Tovrstnih nasvetov je Massimiliano Allegri prejel že veliko. Med drugim mu je pred leti Berlusconi »svetoval« celo to, da mora biti trener Milana vedno počesan. Allegri je imel že na naslednji tekmi skrbno urejen vsak las.

Drugačno mnenje od Berlusconija imajo italijanski trenerji. »Kako se pokriva Messija? Včasih še dva branilca nista dovolj,« je prepričan Fabio Capello. Podobno je dejal Zdenek Zeman: »Močno dvomim, da obstaja nogometaš, ki je zmožen ustaviti Messija za celotno tekmo.« Oglasil se je tudi Massimiliano Allegri: »Sprejemam vse predloge, toda na koncu odločim jaz. Barcelona je tako močna, da zmaga 95 odstotkov svojih tekem ne glede, kdo so njeni tekmeci.«