To so institucije, za katere so minister za finance Janez Šušteršič, pripravljalci zakona in tudi poslanci zatrjevali, da zakon o ukrepih za krepitev stablnosti bank podpirajo in menijo, da ga je treba čim prej uveljaviti, sedaj pa poročilo kaže, da temu ni tako, je danes na novinarski konferenci v Ljubljani dejala sekretarka Sindikata kemične, nekovinske in gumarske industrije (KNG) Slovenije Sonja Kos.

Evropska komisija, ECB in IMF so odprli precej strokovnih dilem, so pa to enake dileme, kot jih je odpiral sindikat v postopkih sprejemanja zakona in glede zakonodajnega referenduma, je dodala.

Po njenih besedah to potrujeje, da so bile njihove pripombe legitimne in upravičene, vlada pa da je ubrala "že videno pot diskreditacije nasprotnikov" in prepričavanja javnosti, da so to le politične poteze in poskus blokade uvajanja reform.

"V tem poročilu vidimo majhno zadoščenje, da smo imeli prav, seveda pa z grenkim priokusom, da bodo ceno spet plačali državljani. In to tisti državljani, katerim je ustavno sodišče prepovedalo odločati o svoji usodi," je dejala.

Preberite še: Trojka raztrgala vladni načrt sanacije bančnega sistema