Delavci v ponedeljek niso dobili izplačil, prav tako pa konfederacije sindikatov Slovenije Pergam, v okviru katere deluje sindikat v CPL, danes o morebitnem plačilu ni nihče obvestil, je za STA povedal Jakob Počivavšek iz Pergama.

Direktor CPL Stanko Petrič, ki danes za pojasnila ni dosegljiv, je v petek zatrjeval, da bo družba Patera, ki je lastnik CPL, vložila napovedanih 15 milijonov evrov, iz česar bodo poplačane obveznosti do delavcev in dobaviteljev.

Obveznosti do delavcev - izplačilo zadnjih treh plač in regresa za lani ter tudi izplačilo odpravnin - po Petričevih besedah skupaj znašajo okoli 2,5 milijona evrov, obveznosti do dobaviteljev, ki jih morajo poravnati takoj, pa okoli devet milijonov evrov.

Časnik Finance danes navaja ocene neimenovanih poznavalcev, da bi bilo 15 milijonov evrov premalo za rešitev podjetja. Tako naj bi bilo potrebnih vsaj 30 milijonov evrov, in sicer 15 milijonov evrov za banke, 12 milijonov evrov za delavce in del upnikov ter tri milijone evrov za tekoče poslovanje. Šele nato naj bi se bilo mogoče dogovoriti za reprogram posojil, dodajajo.

Petrič je v petek dejal, da se z bankami dogovarjajo o reprogramu obveznosti. Po njegovih besedah naj bi podrobnosti uredili na sestanku, nobena od bank pa da ni izrazila nasprotovanja rešitvi CPL. Pogovori z bankami naj bi bili po pisanju časnika 5. februarja.

Minuli petek je predlog za stečaj CPL, ki ima po navedbah Financ račune blokirane že 261 dni, poleg petih upnikov (SGP Zasavje, SKB banka, Banka Celje, SCAC Italpali in Probanka), ki so to storili decembra in januarja, vložila tudi skupina delavcev. Sodišče je narok za obravnavo predlogov razpisalo za 12. februar.

Od sredine januarja pa je po navedbah časnika blokirana tudi družba Bankina Inženiring, v kateri je Petrič 91-odstotni lastnik in kateri je Petrič kot prvi mož CPL oddajal posle ali jih izpeljal prek nje tudi potem, ko so stroji CPL že stali.