»V podpis sem preprosto moral privoliti oziroma sem bil vanj prisiljen. Pred mene so postavili izbiro: ali me suspendirajo z grožnjo, da bom moral sam poravnati morebitne sodne stroške v tožbah zoper mene, ali pa, da podpišem sporazum o prekinitvi delovnega razmerja,« je včerajšnji sestanek, ki naj bi potekal na zelo osebni ravni, opisal Karba in dodal, da je Zevnikovo večkrat zaprosil, naj mu pred končno odločitvijo nameni nekaj časa za razmislek. »Na predlog ni želela pristati, večkrat je ponovila, da bomo 'zadevo rešil tukaj in zdaj'. Na moje vprašanje, zakaj se tako mudi, sem dobil odgovor 'zato',« je še pojasnil Karba.

Zakaj se je upravi Dela tako mudilo s svojo odločitvijo – v preteklih dneh je bil Karba vnovič predmet diskavlifikacije medijev z desnice, včeraj niso sporočili, se je pa s protestno izjavo nemudoma oglasil sindikat novinarjev Dela. »Sindikat ni bil vključen v sam postopek, našemu članu niso niti omogočili, da bi zaprosil za našo pomoč, kar je njegova absolutna pravica. Način prekinitve delovnega razmerja vzbuja dvome, da razlog ni bila odsotnost 'sinergije za nadaljnje sodelovanje', kot navaja uprava, temveč so razlogi drugačni, morda tudi politični,« so sporočili iz sindikata, ki je že začel izvajati postopke pravne zaščite svojega člana.

Karbi naj bi bilo sicer po odhodu Romane Dobnikar Šeruga z mesta odgovorne urednice naročeno, naj ne piše več o zadevi Rode, po poročanju Dela pa naj bi mu bilo le dan pred odpovedjo prepovedano pisati komentar o reakcijah predstavnikov RKC na proteste in socialno stisko državljanov.