Messi je imel veliko konkurenco v soigralcu Andresu Iniesti in tekmecu iz madridskega Reala Cristianu Ronaldu. Oba sta lani osvojila več moštvenih lovorik, a to ni bilo odločilnega pomena. Iniesta je poleti denimo postal evropski prvak s Španijo, Ronaldo je spomladi suvereno osvojil špansko prvenstvo, Messijeva Barcelona pa je v svoje vitrine pospravila le španski kraljevi pokal. Večjo težo od moštvenih uspehov so torej imele individualne sposobnosti nogometašev, kjer je Messi prepričljiv zmagovalec. Zbral je 41,60 odstotka vseh glasov, drugi je bil Ronaldo (23,68 %), ki ostaja pri eni osvojeni žogi iz leta 2008, tretji pa Iniesta (10,91 %). Doslej imajo nogometaši Barcelone deset zlatih žog, Milanovi in Juventusovi po 8, Realovi 6...

Trener leta je pričakovano postal evropski prvak Vicente Del Bosque, ki je ugnal protikandidata Joseja Mourinha in Josepa Guardiolo. V izboru najboljše enajsterice znova kraljujejo igralci iz španskega prvenstva. Po pet jih prihaja iz Barcelone (Daniel Alves, Gerard Pique, Andres Iniesta, Xavi, Lionel Messi) in Reala (Iker Casillas, Marcelo, Sergio Ramos, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo), zadnji član zmagovite kombinacije pa je Radamel Falcao iz madridskega Atletica. mag