Olimpija je včeraj v Szekesfehervarju prikazala še boljšo igro kot v nedeljo ob zmagi s 4:2, o čemer priča že razmerje strelov (19:34). Ko je Frank Banham v prvi tretjini popeljal Albo do vodstva, so zmaji iz minute v minuto stopnjevali pritisk na madžarska vrata. Skorajda vsi igralci v zeleno-belih dresih so imeli imenitne priložnosti za zadetek, a so bila domača vrata kot začarana. Na drugi strani je malo manjkalo, da bi Madžari v zadnji tretjini povedli celo z 2:0, a so sodniki razveljavili gol Csabe Kovacsa. Njegova ploščica je tik pred ljubljanskimi vrati nenadoma poskočila, se odbila v gol, a sodniki niso bili najbolj prepričani o regularnosti zadetka. Ko so se želeli prepričati, je bila kamera nad vrati tako zarošena, da se pri odločitvi niso uspeli zediniti.

Olimpiji je to dalo novega zagona, saj je Brock McBride hitro izenačil po strelu s strani, samostojni prodor Jana Muršaka pa je vnovič obrodil sadove. Prvi zvezdnik moštva je že v nedeljo z dvema goloma v zadnji tretjini pokopal Albo, zdaj pa je le še potrdil, kako neugoden mož je za madžarske prvake.

EBEL, 34. krog: Alba Volan – Telemach Olimpija 1:2 (1:0, 0:0, 0:2, gledalcev 3500; 1:0 Banham 17/PP1, 1:1 McBride 47, 1:2 Muršak 56), Dornbirn – Innsbruck 4:6 (2:4, 2:0, 0:2), Znojmo – Linz 5:2 (1:2, 4:0, 0:0), Gradec – Beljak 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), KAC – Salzburg 4:3 (0:3, 2:0, 2:0), Medveščak – Dunaj 4:0 (1:0, 3:0, 0:0), vrstni red: Medveščak in Dunaj po 48, Gradec 45, Beljak in Znojmo po 40, Linz in Alba po 39, KAC (-1) 38, Salzburg 35, Olimpija (-1) 34, Dornbirn 23, Innsbruck 13. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 19.15: Telemach Olimpija – Znojmo, Gradec – Dunaj, Salzburg – Medveščak, Innsbruck – Alba Volan, Beljak – Dornbirn, Linz – KAC. mag