Za naklep naj bi vedel tudi njegov brat, 30-letni Sheheryar Alam Qamzi, ki mu je včasih dal kaj denarja, saj je bil Raees večinoma brez njega. To naj bi bil tudi glavni razlog, da iz terorističnega napada ni bilo nič. Nadobudni terorist naj bi sicer o napadu razmišljal iz maščevanja, ker ameriška brezpilotna letala po Afganistanu in Pakistanu pobijajo nedolžne civiliste.

Ker na Floridi ni kaj prida za uničiti, se je Raees obrnil proti New Yorku, ki je vedno poln ljudi. Med krajšim bivanjem v velemestu si je ogledal Times Square, Wall Street, gledališko četrt Broadway in druge kraje, kjer bi bil napad precej odmevnejši kot v južni Floridi.

Vendar pa je bil tako brez denarja, da je v New Yorku spal po mošejah, postajah podzemne železnice in v restavracijah, na koncu pa je moral oditi nazaj proti domačemu Oakland Parku. FBI ga je začel spremljati, ker je o svojih željah govoril na glas. Posnetki Raeesovih telefonskih pogovorov so pokazali, da za teroristične naklepe ve tudi brat in da Raeesu kljub temu daje denar, ki ga je služil kot voznik taksija.

Policija je med preiskavo na družinskem domu odkrila materiale, ki bi bili lahko uporabljeni za izdelavo bomb, prav tako pa so na Raeesovem računalniku našli sledi iskanja navodil za izdelavo bomb na spletnih straneh, povezanih s teroristično mrežo Al Kaido.

Raeesov odvetnik sodnika ni uspel prepričati, da ga do sojenja, po katerem mu skupaj z bratom grozi dosmrtni zapor, proti plačilu varščine izpusti na prostost.