Deli sta precej različni po sporočilu, a enako potrebni v trenutnih razmerah: gre za Izpovedi ekonomskega morilcaJohna Perkinsa in pesniško zbirko Ljubezen naj gre vedno v cvetFrana Milčinskega - Ježka.

Štirinajstega decembra 1997, prav na rojstni dan Frana Milčinskega - Ježka, je izšla prva knjiga založbe Sanje, Preprosta ljubezen. Od takrat je založba izdala več kot 300 knjižnih naslovov iz slovenske in svetovne zakladnice literature, med njimi pa ima pesnik in pisatelj Fran Milčinski - Ježek prav posebno mesto – izdali so namreč več njegovih knjig za otroke, pesniških zbirk in zgoščenk, nekatere pa prevedli tudi v tuje jezike. Svoj petnajsti rojstni dan je založba tako proslavila z novo izdajo Ježkove pesniške zbirke Ljubezen naj gre vedno v cvet, ki je izšla v žepni zbirki Kiosk. S formatom in ceno želijo zagotoviti, da bi bila dostopna vsem.

Knjiga Izpovedi ekonomskega morilca Johna Perkinsa je vpogled v prikrite mehanizme velikega imperija. Gre za resnično zgodbo o vrsti dramatičnih političnih zasukov, kakor jih je dirigirala super velesila. Avtor v vznemirljivi osebni pripovedi opisuje svoj osebnostni premik od ustrežljivega služabnika imperija do izpostavljenega zagovornika pravic zatiranih. »Bere se kot roman, a je iz dogodkov očitno, da ne gre za igro zarote, temveč za ljudi, ki zares verjamejo v sistem,« je na predstavitvi knjige razmišljal dr. Jože Mencinger. Založba Sanje je v času, kjer je potreben konkreten premislek in spodbuda k premikom, ustvarila tudi zbirko Aktivni državljan, v katero so ob svetovnem dnevu človekovih pravic povezali mirovniški manifest Stéphana Hessela Dvignite se!, izbor misli divje aktualnega Srečka Kosovela Pravica in zapis pogovora dalajlame in Stéphana Hessela Napovedujemo mir!.kem