O nespodobni ponudbi je prvi poročal časopis New York Times. Nespodobni zato, ker se Clintonovo vse od ponovne izvolitve Baracka Obame na položaj predsednika ZDA omenja kot najboljšo kandidatko za prvo predsednico ZDA, ki bi demokratom skoraj zagotovo zagotovila še najmanj štiriletno bivanje v Beli hiši.

V primeru, da se za kandidaturo ne bo odločila, pa jo lahko čaka tudi nominacija na položaj vrhovne sodnice ZDA. Ob teh dveh položajih se zdi županovanje New Yorku sicer zanimiva zamisel, vendar manj pomembna, ne glede na to, da v ZDA velja šala, da je vodenje osemmilijonskega mesta drugi najtežji položaj v državi, takoj za predsednikom ZDA.

Bloombergova ponudba gre tako bolje razumeti kot samopromocijo župana, ki bo prihodnjo jesen moral s položaja. To bi moral storiti že pred tremi leti, a je v mestnem svetu izsilil spremembo zakonodaje, kar mu je omogočilo še tretji županski mandat. Ključna oseba, ki mu je pri tem pomagala, je demokratska predsednica mestnega sveta Christine Quinn.

Bloombergova ponudba Clintonovi je nespodobna tudi s te strani. Quinnova se bo najverjetneje odločila za kandidaturo in je pričakovala Bloombergovo podporo. To lahko še vedno dobi, vendar bo njena vrednost sedaj po ponudbi Clintonovi nekoliko manjša.