Veleposlanik nam je zaupal, da ni verjel v tesen rezultat, ki so ga napovedovali, ter da je stavil, da bo Obama prejel več kot 300 elektorskih glasov. Izpostavil je, da se je pred volitvami preveč teže pripisovali gospodarskim vprašanjem.

»Ne verjamem, da ta vprašanja najbolj motivirajo volivce, še posebej Američane, ki jih bolj skrbijo vrednote. Čeprav republikanci veliko govorijo o vrednotah, pa so bile te, ki jih je v ospredje potiskal Obama, v resnici tiste, ki so zanimale volivce. Menim, da so imeli volivci občutek, da bo Obama bolj poskrbel za moralna, čustvena in psihološka vprašanja, ki jih zanimajo.«

Večje teže odzivu na orkan Sandy ni pripisoval in je ocenil, da bi omenjena naravna nesreča na rezultate vplivala zgolj, če bi bilo posredovanje na prizadetih območjih slabo.

Kljub oceni, da so volivci svoj glas Obami podelili zaradi vrednot, pa je prepričan, da se bo v naslednjem mandatu notranja politika še vedno osredotočala na gospodarstvo in primanjkljaj. Večjih sprememb ne pričakuje niti v zunanji politiki. Na obzorju ostaja vprašanje Irana, kot tudi gojenje sodelovanja z Rusijo in integracija Kitajske kot odgovornega akterja mednarodne skupnost.

Glede ameriško-slovenskih odnosov meni, da se ne bi spremenili, ne glede na rezultat. »Smo zavezniki v Natu in imamo dolgo zgodovino.«

Na vprašanje o morebitni večji odločnosti predsednika Obame v drugem mandatu pa nam je zaupal, da se to sicer vedno pričakuje, a je treba upoštevati tudi faktor priljubljenosti. »Vsi predsedniki in osebe, ki sem jih spoznal, želijo biti priljubljeni. Nočejo, da jim ljudje niso naklonjeni. Zato so, tudi če jih ne čaka tretji mandat, pogosto previdnejši, kot bi pričakovali.«