Maribor je bil v tej sezoni do včerajšnjega 13. kroga neporažen. Ves niz traja še dlje, od 4. marca letos, ko ga je z 2:1 premagal Triglav. Kasneje (22. aprila) so se vijolični oddolžili za poraz. To jim je uspelo z najvišjo zmago v zgodovini (8:0), ki jim je zagotovila državni naslov. Malokdo si je misli, da evropski Maribor lahko znova pade v Kranju, kajti razlika v kakovosti je jasna, a se je včeraj zgodilo prav to. Mariborčani so doslej z lahkoto premagovali vse napore, ki jih prinaša igranje v evropski ligi, včeraj pa so bile posledice gostovanja v Rimu vendarle vidne. Trigav je vijolične premagal z 1:0, zadetek je dosegel Matej Poplatnik, ki je pred tem preigral dva branilca Maribora. Štajerci so bili podobno neučinkoviti kot na gostovanju pri Laziu, kajti Dejan Mezga je dvakrat zadel okvir vrat. Tako je Triglav poskrbel, da je boj za prvo mesto na lestvici čez noč postal precej bolj zanimiv kot še nedavno. Z grobostjo se je znova "izkazal" branilec Maribora Arghus. Brazilec je zaigral prvič po petem krogu, ko je bil izključen proti Olimpiji, in je moral ob koncu prvega polčasa spet predčasno z igrišča.

V senci presenečenja v Kranju je odmevna zmaga v Kopru uspela Domžalam. V sodniškem podaljšku jim jo je zagotovil Husmani. V Areni Petrol so po točko osvojili Celjani in Goričani (0:0). Aluminij je s 3:0 premagal Rudar iz Velenja, Robert Kurež pa se je na vrhu lestvice strelcev s sedmimi goli izenačil z Dejanom Žigonom.