Nogometaši Reala iz Madrida so po tesni in dramatični zmagi v uvodnem krogu lige prvakov proti Manchester Cityju tokrat gladko zmagali na gostovanju v Amsterdamu. S tremi zadetki Cristiana Ronalda in enim Karima Benzemaja so premagali Ajax s 4:1.

Ronaldo je zadel že na četrti tekmi v nizu (Manchester City, Rayo, Deportivo, Ajax), kar je za španske prvake lepa spodbuda pred nedeljskim velikim derbijem z Barcelono na Nou Campu. Portugalec je zadel za vodstvo z 1:0 ter nato v drugem polčasu v razmaku dveh minut za končni rezultat.

Osmoljenec uvodne tekme na stadionu Santiago Bernabeu Manchester City je tokrat srečno iztržil točko proti Borussii Dortmund. Potem ko so Nemci pri vodstvu z 1:0 zapravili kopico priložnosti oziroma jim je veselje na vratih kazil vratar Joe Hart, je angleški prvak v devetdeseti minuti iz najstrožje kazni zadel za 1:1. V "skupini smrti" tako vodi Real s stoodstotnim izkupičkom, Borussia je druga s štirimi točkami, Manchester City pa se je s prvo točko vključil v boj za napredovanje.

V skupini A so vse točke ostale domačim. Kijevski Dinamo je z dvema zadetkoma že v prvem polčasu rešil vprašanje zmagovalca proti istoimenskemu moštvu iz Zagreba, Porto pa je z 1:0 ugnal pariški St. Germain. Zmagoviti zadetek je v 83. minuti dosegel James Rodriguez.

Tudi v skupini B je malo manjkalo do popolnega izkupička domačih ekip. Arsenal je upravičil vlogo favorita proti Olympiakosu (3:1), Schalke pa je dve točki prepustil Montpellierju šele v izdihljajih tekme. Senegalec Souleymane Camara je z igralcem manj zadel za 2:2.

Brez točk pa so domači ostali v skupini C. AC Milano je zmagal v St. Petersburgu s 3:2, Malaga pa je enako kot v prvem krogu slavila s 3:0. Tokrat je ugnala Anderlecht.

V torek so bili doseženi naslednji izidi: Nordsjälland - Chelsea 0:4, Juventus - Šahtar Donjeck 1:1, Bate Borisov - Bayern München 3:1, Valencia - Lille 2:0, Spartak Moskva - Celtic Glasgow 2:3, Benfica - Barcelona 0:2, Cluj - Manchester United 1:2 in Galatasaray - Braga 0:2.