Sojenje agentom Cie v enem najodmevnejših primerov ameriških "izrednih izročitev" je potekalo v njihovi odsotnosti, novembra 2009 pa so bili na prvi stopnji obsojeni na pet do osem let zapora.

Po pritožbi jim je sodišče na drugi stopnji kazen zvišalo na sedem do devet let zapora, poleg tega pa bi morali imamu plačati odškodnino.

Washington je ves čas zavračal izročitev agentov, ki ostajajo na prostosti, vendar jim grozi aretacija, če bi potovali v Evropo.

Radikalni imam Osama Mustafa Hasan, bolj znan pod vzdevkom Abu Omar, je bil ugrabljen na milanski ulici v operaciji, ki sta jo usklajevali Cia in italijanska vojaška obveščevalna služba Sismi.

Abuja Omarja, ki je imel takrat politični azil v Italiji, naj bi nato odpeljali v ameriško letalsko bazo v Avianu, nakar naj bi ga prepeljali v Nemčijo in nazadnje v Kairo, kjer naj bi ga mučili.

Sodišče je danes odredilo novo sojenje za nekdanja direktorja Sismija Nicolo Pollarija in Marca Mancinija, ki sta bila na prizivnem sodišču leta 2010 oproščena.

Cia je v okviru programa "izrednih izročitev", ki ga je leta 2003 sprožil takratni ameriški predsednik George Bush, nezakonito ugrabila množico terorističnih osumljencev in jih izročila njihovim domačim državah, kjer so jih nato mučili.