Med drugim je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa še izrazila prepričanje, da se Hrvaška čuti paktu za stabilnost in gospodarsko rast zavezana prav v tolikšni meri kot ostale države članice EU. "Najpomembneje je, da se ne znajdemo v krempljih, v vplivnih področjih finančnih trgov," je poudarila. Kot dober znak je ocenila nedavno odločitev bonitetnih agencij, da izboljšajo obete za Hrvaško.

Milanović se je kanclerki zahvalil za podporo Nemčije pri približevanju Hrvaške uniji. Zaradi dolžniške krize navdušenje nad Evropo med Hrvati sicer ni več tako veliko kot pred desetimi leti, a večina jih še vedno podpira vstop v območje skupne evropske valute. Ali bo do tega dejansko prišlo, Milanović pušča odprto. Poljski in Švedski je namreč uspelo tudi brez evra.

Premier si od članstva v EU obeta močne gospodarske impulze za svojo državo. Predvsem razvoj industrije so v zadnjih 20 letih zapostavili, pri njeni oživitvi pa bi jim lahko zelo pomagali nemško znanje in izkušnje, je še dejal. Na vprašanje glede varčevalnih ukrepov hrvaške vlade je Merklova odgovorila le, da jih ocenjuje kot pozitivne in da nima nobenih posebnih nasvetov.

Kanclerka je sicer po srečanju še zatrdila, da dolgoročno podpira vstop vseh držav Zahodnega Balkana v EU, a obenem spomnila, da je unija trenutno v krizi, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug.