Lavrov je nadaljeval, da je omenjeno stališče prenesel tudi ameriški državni sekretarki, vendar pa ne ve, kakšen bo rezultat tega srečanja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Washington je prejšnji mesec v okviru sankcij zamrznil premoženje več kot sto predstavnikov sirskega režima, ameriškim podjetjem pa prepovedal poslovanje z njimi. Ukrepi pa so doleteli tudi sirsko državno naftno podjetje Sytrol.

Kar zadeva Sirijo, je Rusija izzvala nemalo nezadovoljstva Zahoda in arabskega sveta, potem ko je v Varnostnem svetu Združenih narodov vložila veto, tako kot Kitajska, na sankcije proti režimu sirskega predsednika Bašarja al Asada.

"Glede Sirije ne podpiramo vsakršnih sankcij, ker menimo, da ne bodo doprinesle k ničemur," je novinarjem pojasnil ruski zunanji minister, ki je na pogovorih s Clintonovo zavrnil ameriške pozive h krepitvi gospodarskega pritiska na Sirijo.

Je pa izrazil pripravljenost Rusije za dosego soglasja v VS ZN glede zastalega mirovnega načrta, ki so ga svetovne sile dorekle 30. junija v Ženevi. O tem naj bi zunanji ministri govorili še ta mesec, ko se v New Yorku začenja letno zasedanje Generalne skupščine ZN.

Clintonova je medtem naklonjena novemu poskusu v VS ZN, vendar želi, da bi resolucija vsebovala tudi posledice za al Asada, če ta njenih določil ne bo spoštoval. "V luči stopnjevanja nasilja moramo v Varnostnem svetu storiti več, če lahko, da bi poslali odločno sporočilo," je sporočila ruskemu sogovorniku.

Zaradi njegovega spornega jedrskega programa so ZDA sicer sprejele finančne sankcije tudi proti Iranu, države pa pozvale k zmanjšanju uvoza iranske nafte.