"Kar sem naredila, sem naredila. Ne bom govorila o dejanju, niti o svojem odnosu do njega. Lahko pa povem, da dejanje obžalujem," je dejala 66-letna obdolženka, ki je zaradi priznanja krivde dobila nekoliko milejšo kazen, kot bi jo, če bi ji krivdo dokazali na glavni obravnavi. V svojem zagovoru je izpostavila, da je rodila kar šest otrok in da je eden od sinov, ki je star 37 let, še vedno nepreskrbljen. Ker resnično ne živi v izobilju in se mora preživeti z 234 evri socialne pomoči, jo je sodišče oprostilo plačila stroškov postopka.

Obdolženka in njen pokojni mož sta živela na skromni in neurejeni kmetiji v Marija Reki. Ker nista bila zaposlena, sta sebe in otroke preživljala tako, da sta hrano pridelala doma, nekaj denarja pa sta dobila od države. Po tragediji so njuni otroci, ki so zdaj že polnoletni, povedali, da je oče pogosto popival, vendar so ga imeli kljub temu zelo radi, ker je bil do njih vedno dober in razumevajoč. Za mamo dobrih besed niso našli, so pa bili izjemno presenečeni, da je lahko očetu storila kaj takega.

Spomnimo, da je bila Jezernik-Razbornikova obtožena, da je 16. junija 2007 z nožem napadla moža, ki je bil takrat star 56 let. Po prepiru ga je v domači kuhinji zabodla z nožem z 19 centimetrov dolgim rezilom. Nož mu je zasadila globoko v prsi in odšla v drug prostor. Nekaj ur kasneje je domov prišel njun sin. Rekla mu je, da oče leži v kuhinji na tleh in da sploh ne ve, kaj se mu je zgodilo. Ko je sin našel očetovo truplo, je bil ves iz sebe. Takoj je poklical policiste in zdravnike, vendar je bilo za Zemeta prepozno. Zaradi hudih poškodb je po kakšni uri trpljenja umrl zaradi izkrvavitve v prsni koš. Po mnenju izvedenca sodno medicinske stroke Borisa Kavčiča bi morda lahko preživel, če bi ga nemudoma operirali. Izvedenec je še ocenil, da se Zeme pred napadom sploh ni branil. Vzrok gre verjetno pripisati njegovi opitosti in velikemu šoku, ko je v ženinih rokah zagledal nož.

Obdolženki bi morali začeti soditi že leta 2009, vendar se je zapletlo, ker so se v sodnem spisu znašli uradni zaznamki, ki so jih policisti naredili, ko še ni bila osumljenka oziroma ko je bila zaslišana še kot priča. Policistom namreč ni takoj priznala, kaj je naredila. Mislila je, da se bo morda izognila kazni, vendar je policija primer hitro razvozlala. Ker je bil senat zaradi spornih dokumentov okužen, ga je moral prevzeti senat v drugi sestavi, postopek pa se je zavlekel za nekaj let.

Otroci so dolgo žalovali za očetom in zato niso mogli razumeti, da si je kmalu po umoru našla drugega moškega in se z njim poročila. Tudi na včerajšnjem predobravnavnem naroku ni pokazala iskrenega obžalovanja. Bolj kot vse ostalo jo je zanimalo, kakšna bo videti na fotografijah v časopisu.

Sodba še ni pravnomočna.