Vendar pa v resoluciji ni obsodbe oziroma niti omembe domnevne britanske grožnje z vdorom v prostore londonskega veleposlaništva Ekvadorja, kamor se je pred aretacijo in izročitvijo Švedski zatekel Assange. Ostro kritiko Londona so zahtevale levičarske članice OAS, kot sta Venezuela in Nikaragva. Po drugi strani pa so ZDA, skupaj s Kanado, Panamo ter Trinidadom in Tobagom menile, da OAS ni pravi naslov za reševanje bilateralnih sporov.

Resolucija zato poziva obe državi, da nadaljujeta dialog in rešita problem na miren način. Obenem resolucija tudi opozarja, da države ne smejo izkoriščati domače zakonodaje za kršenje mednarodnih obveznosti. Velika Britanija je sicer v pismu Ekvadorju in OAS v četrtek zanikala, da bi grozila z vdorom v veleposlaništvo, za kar je zunanji minister Ekvadorja Ricardo Patino v Washingtonu zahteval javno opravičilo.

Patino je v razpravi na sedežu OAS ostro obsodil britanski "napad na suverenost" Ekvadorja. "Vulgarne grožnje" po njegovem pričajo o arogantnosti Velike Britanije v odnosu do države, ki je majhna po velikosti, a "ogromna v smislu dostojanstva in suverenosti". "Nobena država se ne more do druge obnašati kot do kolonije, ti časi so že zdavnaj minili," je dejal Patino.

London sicer vztraja, da bo Assange aretiran takoj, ko bo zapustil ekvadorsko veleposlaništvo, ker so ga dolžni izročiti Švedski. Assange se je na veleposlaništvo zatekel junija. Na Švedskem se sooča z obtožbama o posilstvih, vendar pa se boji, da ga bo Stockholm izročil ZDA, kjer mu zaradi objave tajnih ameriških diplomatskih depeš lahko grozi tudi smrtna kazen.