Poleg velikih količin gotovine in zakladnih menic je policija letos zasegla še 88 kilogramov zlata in 570 kilogramov srebra.

Pri iskanju tihotapljenega denarja pomembno vlogo igrajo psi, ki so izurjeni, da sledijo vonju denarja. Labradorec po imenu Tango je tako na milanskem letališču v kovčku nekega Šrilančana odkril 424.000 evrov, njegov brat Cash pa je razkrinkal upokojenca, ki je želel pretihotapiti 242.000 evrov gotovine.

Na rimskem letališču so med drugim ujeli kitajskega poslovneža, ki je hotel državo zapustiti z 200.000 evri, skritimi v 400 zavojčkih cigaret. V vsakem zavojčku je bil bankovec za 500 evrov. V drugem primeru so prijeli poslovneža, ki je želel mejo s Švico prečkati s 50 kilogrami zlata, skritimi pod sedežem avtomobila.

Poglavitna razloga za tihotapljenje denarja in žlahtnih kovin sta utaja davkov in pranje denarja. Osebe, ki želijo čez meje Italije prenesti za več kot 10.000 evrov gotovine ali zlata oz. srebra, morajo to sicer prijaviti italijanski carini in plačati davek, poroča francoska tiskovna agencija AFP.