Obama je poostril kritike o Romneyjevem davčnem predlogu v Connecticutu, kjer je zbiral donacije za svojo kampanjo. Romney je pred časom sporočil, da je v okviru svoje kampanje uspel julija zbrati kar 25 milijonov več kot demokrati.

Aktualni predsednik se pri Romneyjevem davčnem predlogu, ki naj bi bogatim davke znižal za dva odstotka, luknjo pa pokril z večjo obdavčitvijo srednjega razreda, ni mogel zadržati, da ne bi omenil srednjeveškega "princa tatov". "Romney je kot obratni Robin Hood. On je Romney Hood," je dejal Obama in požel bučen aplavz ter krohot v dvorani, kjer je bilo zbranih 500 ljudi, ki so plačali 500 dolarjev po glavi, da so se lahko udeležili dogodka.

Obama še vedno poskuša Američane prepričati, da je junak srednjega razreda, Romneyja pa želi predstaviti kot enega izmed najbogatejših moških v tekmi za Belo hišo, čigar načrti so zaščititi interese najbogatejših Američanov.

Romneyjev davek bogatim dal še več

Nestrankarski raziskovalni center Tax Policy Center je izvedel raziskavo, kako bi Romneyjev davek deloval v praksi. Na centru so ugotovili, da bi se prihodki države iz naslova davkov zmanjšali za 20 odstotkov, povečal bi se dobiček najbogatejših davkoplačevalcev in zmanjšal za ostale. Izračunali so, da bi Romneyjev davek tistim, ki zaslužijo več kot milijon dolarjev na leto, prihodek po plačilu davkov povečal za 4,1 odstotka, medtem ko bi tisti, ki zaslužijo manj kot 200 tisoč dolarjev na leto, po davkih imeli 1,2 odstotka manj prihodkov.

Romneyjevi predstavniki so raziskavo označili za pristransko, tiskovni predstavnik Ryan Williams pa je izpostavil, da bi Obama vsem samo povišal davke. "Medtem ko je davkoplačevalski denar porabil za večjo adiministracijo in poplačilo svojih podpornikov, so se Američani srečevali z manjšim številom prostih delovnih mest, nižjimi prihodki in okrnjenim upanjem," je poudaril.