Cvelbarjeva in Koblarjeva, ki ju v JAZMP označujejo kot "bivši javni uslužbenki", sta bili po prenehanju direktorskega in namestniškega mandata zaposleni na delovnih mestih direktorja področja za splošne zadeve, nadzorstvo in kontrolo kakovosti ter direktorja področja za regulativo zdravil, medicinske pripomočke in farmakoekonomiko. S spletne strani JAZMP so ju že "izbrisali". Svet zavoda JAZMP se je sicer že ob koncu direktorskega mandata Cvelbarjeve odločil za revizijo poslovanja agencije, ki pa se še ni začela. V JAZMP so nam pojasnili, da trenutno izbirajo revizijsko hišo, ki jo bo opravila.

Agencijo po novem vodi Matej Breznik, pred tem direktor slovenske podružnice farmacevtskega podjetja Biogen Idec. Breznik je bil v prvi Janševi vladi član upravnega odbora Slovenske odškodninske družbe, spomnimo pa se ga tudi kot kandidata za člana upravnega odbora zavarovalnice Vzajemna. Namestnik direktorja je postal Stanislav Primožič, ki je agencijo vodil pred Cvelbarjevo, v njenem mandatu pa je vodil sektor za farmakoekonomiko. Poznavalci področja zdravil so JAZMP v zadnjih letih sicer pogosto ocenjevali kot prepočasno in premalo odzivno inštitucijo, tudi na ministrstvu za zdravje pa naj po naših informacijah ne bi bili preveč zadovoljni z njenim delom. Kljub temu je naglica, ki odnaša nekdanje ključne ljudi, mnoge v zdravstvu začudila.

V zadnjem času je bila JAZMP eden od akterjev zapletov pri zdravilih iz krvi. Kot smo že poročali, je ministrstvu za zdravje predlagala ukinitev obvezne samozadostnosti pri industrijsko izdelanih zdravilih iz krvi in "vratarske" vloge Zavoda za transfuzijsko medicino (ZTM), ki lahko glede na sedanjo zakonodajo prepreči uvoz konkurenčnih zdravil. Hkrati je v konkretnem primeru zdravil za bolnike z zmanjšano odpornostjo, ki so jih nameravali naročiti v UKC Ljubljana, sledila mnenju ZTM in zavrnila vlogo za vnos zdravila iz tuje plazme v Slovenijo.

Cvelbarjeva je po drugi strani v širši javnosti pustila pečat predvsem, ko je leta 2010 JAZMP pod njenim vodstvom Lekarni Ljubljana naložila umik na Poljskem izdelanih zdravil, ki so jih prodajali kot galenske izdelke.