Prva tekma v Buenos Airesu se je končala z rezultatom 1:1, ekipa Boce Juniors, ki je pokal v zadnjih 12 letih osvojila kar štirikrat, pa je tudi na gostovanju veljala za papirnato favoritinjo. A to se še zdaleč ni pokazalo na zelenici. Brazilski prvak je bil skozi celotno srečanje boljši tekmec, svojo premoč pa je uspel kronati v drugem polčasu. Mrežo Boce je v 54. minuti zatresel napadalec Emerson, vajo pa je po katastrofalni napaki branilca Rolanda Schiavija ponovil še 18. minut kasneje.

Izid je do konca srečanja ostal nespremenjen, kar je pomenilo, da je klub iz Sao Paula slavil s skupnim izidom 3:1 in se tako pred ekstatično 40 tisoč glavo domačo množico sploh prvič v svoji zgodovini veselil osvojitve pokala.

"Sem zelo srečen, saj vsi vemo, kako bogato zgodovino ima Boca Juniors. Od pričetka letošnjega pokala Libertadores smo sanjali o njegovi osvojitvi. Vsi smo potrebovali ta uspeh,“ je po tekmi dejal junak tekme Emerson.

Corinthians je tako postal že deveti brazilski klub, ki se lahko pohvali z osvojitvijo prestižne lovorike. Pred njim je to uspelo še Santosu (1962, 1963 in 2011), Cruzeiru (1976 in 1997), Flamengu (1981), Gremiu (1983 in 1995), Sao Paulu (1992, 1993 in 2005), Vasco da Gami (1998), Palmeirasu (1999) ter Internacionalu (2006 in 2010).