"Ko so me pred nekaj dnevi poklicali iz NLB, sem doživel res neprijetno presenečenje. Pojasnili so mi namreč, da so mi zaradi domnevne zlorabe na bankomatu na Kopitarjevi, kjer sem nekaj dni prej dvignil denar, preventivno blokirali kartico in da lahko novo pričakujem v roku enega tedna," nam je povedal eden uporabnikov, ki je želel ostati anonimen. Na banki so mu tudi dejali, da naj preveri vse transakcije od 31. maja dalje, če bi slučajno opazil kaj sumljivega. Na koncu se je na njegovo srečo izkazalo, da se nepridipravi niso uspeli polastiti njegovega denarja, vsekakor pa so mu lopovi povzročili kar precej skrbi in tudi zapletov, saj nekaj dni ni mogel do svojega denarja, razen če se je ponj odpravil na bančno okence.

Na ljubljanski policijski upravi so potrdili, da so jih 4. junija obvestili o najdeni skimming napravi na bankomatu na Kopitarjevi, ki so jo nato zasegli. "Po naših ugotovitvah je bila tam naprava nameščena od 1. junija, zadevo pa še vedno preiskujemo," nam je povedala policijska tiskovna predstavnica Maja Ciperle Adlešič in dodala, da v takšnih primerih običajno največ sledi vodi v tujino. Po naših podatkih so sicer zaradi podobnih kaznivih dejanj policisti največkrat obravnavali državljane Romunije, medtem ko denar slovenskih komitentov prevaranti dvigujejo predvsem v raznih eksotičnih krajih, od afriških in azijskih držav pa vse do ZDA in držav Južne Amerike.

Precej manj zgovorni kot na policiji so bili na NLB, kjer nam niso želeli zaupati niti tega, koliko komitentom so morali blokirati bančne kartice, niti tega, ali je v katerem primeru dejansko prišlo do oškodovanja in za kakšne zneske je šlo. Pojasnili pa so, da imetniki kartic v primeru zlorab s pomočjo skimminga ne nosijo nobene škode, ker banka vsakemu oškodovancu na podlagi reklamacijskega zahtevka že v nekaj dneh povrne nastalo škodo.