Zambettija je prvostopenjsko sodišče obsodilo na sedem let za rešetkami, Russu pa je izreklo kar 15 let zaporne kazni, saj ga je poleg ropa, prometa z orožjem in prikrivanja ukradenega motornega kolesa in tablic obsodilo še za poskus umora policista. Koprsko višje sodišče naj bi o pritožbi odločilo še pred sodnimi počitnicami, takrat pa bo tudi znano, kakšna bo usoda mladih roparjev iz okolice Bergama, ki sta do pravnomočnosti sodbe priprta v koprskih zaporih.

Zambettijev odvetnik Bojan Pečnik je v pritožbi opozoril, da je sodišče prve stopnje zgolj sklepalo, da sta oba obsojena v Slovenijo vnesla večjo količino orožja. Kot neutemeljene je ocenil tudi očitke sodišča o načrtovanju ropa in zavrnil, da bi pri ropu ravnala brutalno in brezobzirno, kot je ugotovilo okrožno sodišče. Pečnik je zato predlagal, naj višje sodišče Zambettiju izreče milejšo kazen ali pa razveljavi prvostopenjsko sodbo.

S preobratom v obrambi Zambettija je postregel njegov drugi zagovornik, odvetnik Gorazd Gabrič, ki je sodnemu senatu postregel z odločbo italijanske davkarije, ki od njegovega varovanca terja skoraj 100.000 evrov neplačanih davkov. Po navedbah Gabriča naj bi v tem dolgu tičal tudi motiv za rop. Zambetti naj bi bil pod drobnogledom italijanske davkarije, ker ni želel pojasniti izvora avtomobila v vrednosti 50.000 evrov. Sprva je dobil 35.000 evrov kazni, ker se ni odzval, pa se je ta podvojila in skupaj z obrestmi dosegla višino skoraj 100.000 evrov.

Po drugi strani je zagovornik Eugenia Russa odvetnik Denis Zobarič oporekal zlasti kazni za poskus uboja policista med begom, saj naj bi njegov varovanec streljal samo v tla. Zobarič je tako prepričan, da je šlo pri streljanju za milejše kaznivo dejanje.

Višje državno tožilstvo je vse pritožbe zavrnilo kot neutemeljene in sodišču predlagalo, da potrdi prvostopenjsko sodbo. Višje sodišče bo o pritožbi predvidoma odločilo še pred sodnimi počitnicami.