Sodnik Zvjezdan Radonjić je dogovor sprejel in kazni potrdil. Na znanje je vzel tudi željo obtožencev, da bi jih čim prej preselili v zapor, kjer bodo deležni večjih ugodnosti kot v priporu. Kanduč je povedal, da bi šel rad na Dob, Hasanagić bo očitno ostal v Novi Gorici, Režek pa je zaprosil za prestajanje kazni v koprskem zaporu. Njegov zagovornik je povedal, da iz varnostnih razlogov. Slišati je, da naj bi bil Režek deležen groženj, in verjetno je ravno zaradi tega včerajšnji narok potekal ob poostrenih varnostnih ukrepih.

Režek, Kanduč in Hasanagić so pri ropu Paplerja igrali precej bolj obrobno vlogo kot drugi trije obtoženi, 32-letni Alijan Brajdič iz romskega naselja Brezje pri Novem mestu, predvsem pa 23-letni v Novem mestu rojeni Sandi Prešeren in leto starejši Simon Tkalčec iz Stranske vasi, ki jima tožilstvo očita umor zlatarja. V obtožbi piše, da so se vsi skupaj nekaj dni pred ropom sestali pri Brajdiču v naselju Brezje. Menda je bil Režek tisti, ki je predlagal, da bi oropali Paplerjevo zlatarno v ljubljanski Šiški. Brajdič je dejal, da ima za ta posel prava človeka, Prešerna in Tkalčeca, odvisnika, ki ju je že poznal - menda sta živela pri njem in zanj tudi že ropala. Brajdič naj bi tudi priskrbel morilsko orožje ter nato dan pred zločinom Prešerna in Tkalčeca pripeljal v Ljubljano.

Prenočila sta v Režkovi najeti sobi v hotelu Lipa na Celovški cesti. Kanduč je najel clio in ju naslednjega dne, bilo je 28. novembra lani, odpeljal do zlatarne. Medtem ko je Hasanagić stražil, sta Prešeren in Tkalčec malo pred 18.30 zakrinkana in oborožena vstopila v zlatarjev lokal. V prvem prostoru ni bilo nikogar, zato sta s pulta pobrala nakit iz zlata in dragih kamnov, nato pa skozi nihajna vrata vstopila v sosednji prostor, kjer je bil lastnik Anton Papler. Po navedbah iz obtožbe sta ga večkrat udarila po glavi, da bi ga onesposobila, a je zlatar kljub temu zagrabil svojo pištolo in ustrelil v zgornji okvir nihajnih vrat. Eden od roparjev (sledi smodnika so našli na obeh) ga je nato ustrelil v oko in v zadnjico, potem pa sta se pognala v beg s skoraj 60.000 evrov vrednim plenom. Kanduč ju je prepeljal do šišenskega Mercatorjevega centra, kjer sta se umila in preoblekla, Brajdič pa nato do Novega mesta. Zdravniki so ugotovili, da je bil za Paplerja usoden strel v glavo, zaradi poškodb možganov mu ni bilo več pomoči. Tožilstvo s Prešernom, Tkalčecem in Brajdičem (še) ni doseglo sporazuma o priznanju krivde. Sodnik Radonjić bi jih na včerajšnjem predobravnalnem naroku sicer lahko že vprašal, ali priznajo krivdo ali ne, vendar tega ni storil. Odredil je le, da bo za omenjene tri takšen narok potekal 19. tega meseca. Radonjić verjetno upa, da se bodo v tem času obtoženci skupaj z odvetniki Igorjem Grošljem, Matjažem Medletom in Blažem Guno na eni strani ter tožilka na drugi še pogovarjali o morebitnem sporazumu. Je pa res, da bodo svoja stališča težko zbližali, saj tožilstvo še zdaleč ne bo pristalo na podobne kazni kot pri Režku, Kanduču in Hasanagiću. Za rop, izveden v sostorilstvu, je namreč zagrožena kazen od treh do 15 let zapora, za umor iz koristoljubja pa najmanj petnajstletna zaporna kazen. Če krivde ne bodo priznali, bo stekel "klasičen" sodni postopek.