Zakon o dostojanstveni smrti prepušča bolnikom in svojcem odločitev o njihovi obravnavi v zadnjih dneh življenja. Bolnikom v terminalnem stanju priznava pravico, da brez utemeljitve motivov zavrnejo terapijo in ohranjanje življenjskih funkcij s pomočjo umetnega hranjenja ali medicinskih pripomočkov. Spodnji dom argentinskega parlamenta je tak zakon sprejel že lani. V primeru, da bolnik ni več zmožen izraziti želje, lahko to storijo najbližji sorodniki oziroma, če jih nima, pravni zastopnik pod pogojem, da obstaja pacientova izrecno izražena želja.

Zakon je dobil večinsko podporo v parlamentu ob izpolnjenem prvem pogoju, da ne legalizira evtanazije ali samomora, temveč omogoča zgolj spoštovanje volje pacienta. To lahko izrazi polnoletna oseba pismeno in notarsko overovljeno ter v skladu z navodili, s katerimi se mora strinjati tudi zdravnik. Bolnik se lahko kadar koli premisli, če pa svoje odločitve ne more izraziti zaradi fizične ali psihične omejitve, lahko v njegovem imenu odločijo njegov partner ali otroci, starejši od 18 let, ali pa njegovi starši in drugi krvni sorodniki. "Država je dolžna spoštovati pravico do življenja in prav tako pravico do dostojanstvene smrti", je pojasnil predsednik parlamentarne komisije za zdravstvo Jose Cano.

Drugi sprejeti zakon je zakon o spolni identiteti. Ta določa, da lahko vsakdo zase spremeni spol, ime in podobo v matičnem registru in posledično v drugih javnih dokumentih. Tako je vsakomur priznana pravica, da se ga obravnava v skladu s spolno opredelitvijo, imenom in podobo, ki si jih izbere sam. Razumevanje spolne identitete po tem zakonu je "notranje in osebno izkustvo spola vsakega posameznika, kar se lahko ali pa tudi ne ujema s spolom, dodeljenim ob rojstvu. Gre za osebno telesno občutje, kar lahko vključuje tudi spremembo videza ali telesnih funkcij s pomočjo farmakoloških, kirurških ali drugih metod in pod pogojem, da je to subjekt svobodno izbral."

Pravico do spremembe spola imajo tudi mladoletne osebe, če v to privolijo njihovi skrbniki oziroma imajo za kirurški poseg dovoljenje sodišča.

Argentina je bila tudi prva država Latinske Amerike, ki je julija 2010 legalizirala istospolne poroke.