Začetek tekme je nakazoval, da bo potek obračuna podoben prvemu v Stožicah, saj so zmaji hitro povedli z nekoliko višjo prednostjo (17:9). A zgodba se je sredi druge četrtine obrnila, saj so gostitelji naredili preobrat in prevzeli pobudo. V 26. minuti je tako prednost Heliosa po košu Črešnarja znašala osem točk (44:36), a je Olimpijo med žive s tremi zaporednimi trojkami vrnil Salin. Domžalčanov to ni zmedlo, še naprej so igrali bolje od nasprotnika, a v zaključku slabo izvajali proste mete. Prepelič je pet sekund pred koncem zgrešil oba, Salin pa je s sireno zadel trojko in izid izenačil na 71. V dodatnih petih minutah je imela pri izenačenju na 78 napad za zmago Olimpija. Žoga je prišla do Mitchlla, ki je hladnokrvno zadel za tri točke in Ljubljančane popeljal v finale.