Obama je sicer zmagal z 59 odstotki glasov, vendar pa je imel proti sebi le 53-letnega Keitha Judda, večnega predsedniškega kandidata, ki je trenutno zaprt v Texarkani zaradi grozilnih pisem univerzi Nove Mehike.

Judd je plačal 2500 dolarjev in izpolnil prijavnico, kar je bilo dovolj, da se je uvrstil na glasovnico. Na koncu je dobil kar 72.544 glasov, Obama pa malce manj kot 106.000. V desetih od 55 okrožij je Judd Obamo tudi premagal.

Zaradi izjemnega rezultata bi moral Judd dobiti tudi pravico do svojih delegatov na nacionalni konvenciji demokratske stranke v Severni Karolini v začetku septembra. Vendar jih ne bo, ker ga nihče noče zastopati. Obamo je v Zahodni Virginiji že leta 2008 na strankarskih volitvah zanesljivo ugnala Hillary Clinton, na splošnih pa republikanec John McCain.

Obama je med volivci Zahodne Virginije nepriljubljen zaradi energetske politike, ki zanemarja glavno sredstvo preživljanja za prebivalce države, to je premog.

Kljub dogajanju v Zahodni Virginiji je Obama že osvojil demokratsko nominacijo z več kot zadostnim številom delegatov za konvencijo. Čeprav ni imel resnega protikandidata, pa so demokrati tudi v drugih državah izražali nezadovoljstvo z Obamo, tako da so volili za druge kandidate oziroma za nikogar.

V Oklahomi je aktivist proti splavu Randall Terry Obami pobral 18 odstotkov glasov, v Louisiani pa je 18 odstotkov demokratskih volivcev namesto imena Obame obkrožilo "neopredeljen".