Kalan-Živčečeva je Mulca odpustila, tako da je s sprejemom novega akta o sistemizaciji ukinila njegovo delovno mesto. Svet zavoda je ugotovil, da je nekdanja v. d. direktorice v tem primeru ravnala v nasprotju z delovnopravno zakonodajo.

Mulcu, ki je zoper izolski javni zavod sprožil pravni spor, so v izogib nadaljnjih sporov na podlagi poravnave izplačali odškodnino in odpravnino v skupnem znesku 40.000 evrov. Zaradi teh stroškov je izolski zdravstveni dom poleg ovadbe zoper Kalan-Živčečevo sprožil še odškodninski zahtevek v višini skoraj 85.000 evrov. Kalan-Živčečeva meni, da gre pri ovadbi za "orkestriran napad" nanjo osebno, kakor tudi na funkcijo predsednice Zdravniške zbornice Slovenije. "Napad se ni zgodil slučajno, temveč prav v trenutku, ko potekajo volitve za predsednico Zdravniške zbornice Slovenije," nam je dejala v odzivu ovadbo. O odpovedi Mulcu je Kalan-Živčečeva dejala, da je ravnala v interesu zavoda, saj naj bi njegove naloge že opravljali drugi sodelavci v izolskem zdravstvenem domu, s po njenem mnenju prenizko stopnjo izobrazbe pa naj bi Mulec prejemal plačo zdravnika specialista. "Gre za 'prijateljsko' poravnavo med sedanjim direktorjem in bivšim zaposlenim. Zdajšnji direktor ni uporabil nobenih pravnih sredstev, da bi na zakonit način pripeljal sodni postopek o odpovedi delovnega razmerja iz poslovnih razlogov do konca," je zatrdila Kalan-Živčečeva.

Proti njej poteka tudi kriminalistična preiskava, saj je policija zoper njo junija lani podala kazensko ovadbo zaradi sumov zlorabe položaja, ker naj bi kot odgovorna oseba izolskega Zdravstvenega doma septembra 2010 za ljubljansko družbo Mabra inženiring zastavila 150.000 evrov javnega denarja zdravstvenega doma in pri tem domnevno kršila več zakonov. Družba Mabra, čigar lastniki so še danes neznani, je v Ljubljani med drugim investirala tudi v poslovno-stanovanjski objekt Dunajski kristali, kjer svoj nov sedež dobila prav Zdravniška zbornica, ki jo vodi Kalan-Živčečeva.