"Ko vidim po mojem mnenju neutemeljeno financiranje nekaterih večjih verskih skupnosti ali druge napake države oblasti, predvsem v prejšnjih časih, to tudi povem," je še izjavil. Srečanje z novinarji je organiziral v zvezi s četrtkovim napadom pred hišo v Ljubljani, v kateri živi. Povedal je, da je bil žrtev dveh napadalcev. Prvi ga je napadel z ostrim predmetom, drugi pa z udarcem po glavi od zadaj podrl na tla. Eden od nasilnežev je pri tem nekaj govoril, Rimpoche je razumel le, da je omenjal policijo. Budistični vodja se je potem onesvestil, napadalca pa sta pobegnila. Rane po rokah, nogah in glavi so mu oskrbeli v bolnišnici, dobil je 14 šivov.

Rinpoche je izjavil, da sta mu nasilneža z opazno sledjo na vratu želela sporočiti, da bosta naslednjič nož zarezala še globlje. Ob tem je pograjal policijo, češ da se na napad ni primerno odzvala in si je kraj kaznivega dejanja le na hitro ogledala, nato pa odšla. Po kos lesa, s katerim je bil najverjetneje napaden, je prišla šele v soboto.

Kot smo že pisali, naj bi se mu podoben napad zgodil že junija lani. Takrat je prijavil, da sta ga neznana moška napadla med sprehodom po Golovcu. Rinpoche je dejal, da sta mu, preden sta pobegnila, navrgla, da "se še vidimo", sicer pa, kot je dejal, je bil posameznih groženj deležen tudi že prej. Že v sobotnem Dnevniku smo pisali, da mu policija glede lanskega napada ni verjela. Kriminalisti so ocenili, da je napad zrežiral sam, zaradi česar so ga celo ovadili zaradi krive ovadbe. Budistični vodja je v soboto dejal, da odločitev policije ni bila pravilna. Da je bila prijava lažna, si je izmislila, da bi prikrila svoje napake, predvsem to, da ni izsledila nobenih dokazov. Šlo naj bi tudi za odziv policije na njegovo odločitev, da proti nekaterim policistom vloži pritožbo zaradi neprimernega vedenja in napačne obravnave. Glede četrtkovega napada pa je dejal, da se mu začenjajo porajati "divja ugibanja, ki niso v čast nekaterim od naših policistov".

Na njegove besede so se takoj odzvali s Policijske uprave Ljubljana. Tiskovni predstavnik Vinko Stojnšek je sporočil, da odločno zavračajo namigovanja glede strokovnosti in zakonitosti njihovega dela oziroma namigovanja o motivu četrtkovega napada in možnih napadalcih. Šlo naj bi za diskreditacijo dosedanjega dela policije, ki v vseh primerih, tudi v tem, ukrepa enako: najprej naredi vse za zaščito žrtev, potem pa so vse aktivnosti usmerjene v odkrivanje storilcev in zavarovanje dokazov.