Kralji, osmouvrščeno moštvo v zahodni konferenci ob koncu rednega dela, so tako še drugič ugnali vodilno moštvo Zahoda in dobitnike letošnjega predsedniškega pokala. Vancouver Canucks je v rednem delu sezone zmagal na 51 tekem in imeli med vsemi moštvi največ točk, 111.

Kopitar je bil podajalec pri prvem golu Dustina Browna za vodstvo kraljev z 1:0 v prvi tretjini. Na začetku druge tretjine je izenačil Jannik Hansen, a je že pet minut kasneje Brown zadel za vodstvo Los Angelesa 2:1. V zadnji tretjini sta za kralje zadela še Jarret Stoll in Trevor Lewis. Končni izid 2:4 pa je postavil Samuel Pahlsson. Izkazal se je vratar kraljev Jonathan Quick s 46 obrambami.

Tretja tekma v nizu bo v noči na ponedeljek v dvorani Staples center.

Zmagalo je tudi moštvo Jana Muršaka Detroit Red Wings, ki je v gosteh premagalo Nashville s 3:2 in se poravnalo na 1:1 v zmagah z Nashvillom. Muršak še drugič v končnici ni dobil priložnosti za igro.