Višina zaslužka v tujini je bila premo sorazmerna z uspehi na slovenski klopi. Najuspešnejša, Katanec in Kek, ki sta Slovenijo popeljala na dve svetovni in evropsko prvenstvo, nista le sama izbirala delodajalcev glede na predstavljen program, ampak sta lahko tudi postavljala ceno, zato je tudi njuno predčasno slovo precej manj boleče in travmatično, ko danes pogledata na bančni račun.

Čeprav njuni zadnji epizodi nista bili rezultatsko uspešni, imata takšen ugled, da sta še vedno zasuta s ponudbami za morebitno službo, a sta obenem obdržala tudi visoko moralno držo. Kljub mamljivosti evrov se nočeta usesti na klop reprezentance, ki je v isti kvalifikacijski skupini kot Slovenija. Zadnji takšen primer je bila ponudba Albanije, tekmeca Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014. Kek si ne predstavlja sebe na klopi Albanije na tekmi proti Sloveniji v Ljudskem vrtu ali Katanec v Stožicah. Pri Prašnikarju, Oblaku, Verdeniku... je vsaj malce dvoma.

Za prihodnost slovenskega nogometa bi bilo idealno, da bi se nekdanji selektorji vrnili na slovensko sceno. Z Zahovićem, Katancem, Kekom, Oblakom, Prašnikarjem..., ki bi sedeli vsak v svojem klubu na trenerski klopi ali fotelju športnega direktorja, bi slovenska nogometna liga (SNL) dvignila kakovost, bila medijsko odmevna in postala hit. "Vsi izhajamo iz slovenskega prostora, vsi smo v njem dobili priložnost, vsak jo je izkoristil na svoj način, zato moramo slovenskemu nogometu nekaj tudi vrniti. To je naša dolžnost. Le projekti morajo biti pravi," tekmece izziva Kek. A preden bo to uresničljivo, bo odšel vsaj v še eno trenersko službo na Arabski polotok.