Nasilje je izbruhnilo v petek, potem ko je egiptovska nogometna zveza razglasila odločitev o dveletni prepovedi nastopanja in triletni prepovedi tekem na domačih tleh za klub Al Masri iz Port Saida. Nemiri so trajali do zgodnjih jutranjih ur današnjega dne, pri čemer je policija navijače skušala umiriti s solzivcem in streli v zrak. Slednji so zažigali avtomobile, blokirali ceste in poskušali zavzeti poslopje lokalnih oblasti.

Kazen si je klub Al Masri prislužil zaradi nasilja svojih navijačev, ki se je začelo, potem ko so ti 1. februarja po koncu tekme, na kateri je sicer slavil Al Masri, stekli na igrišče ter začeli metati kamenje, steklenice in molotovke na igralce in navijače poraženega moštva Al Ahli iz Kaira.

Sledili so nasilni spopadi med navijači in policijo, ki so povzročili prekinitev tekmovanj tamkajšnje nogometne lige in vodili v več dni spopadov med policijo in protestniki v Kairu. Protestniki so namreč obtoževali egiptovsko notranje ministrstvo, ki je pristojno za policijske sile, da ni storilo dovolj, da bi zaščitilo navijače kluba Al Ahli.

Po navedbah očividcev policija namreč na prizorišču prvih izgredov v Port Saidu ni naredila ničesar, da bi preprečila prelivanje krvi. Vsega skupaj je med nasiljem umrlo 74 ljudi, več sto pa jih je bilo ranjenih.

Egiptovski generalni tožilec je nato 15. marca vložil obtožnico zoper 75 ljudi zaradi umora iz malomarnosti med februarskim nasiljem. Po navedbah generalnega tožilca obtožbe temeljijo na videoposnetkih izgredov in priznanjih osumljencev. Pobijanje protestnikov naj bi bilo vnaprej dogovorjeno, krivci za nasilje pa opremljeni z noži, kamni in razstrelivom, navaja tožilec.