Vladne stranke so v koalicijsko pogodbo zapisale kar nekaj sprememb na področju notariata, ki pa jim notarji močno nasprotujejo. Ena od teh je denimo, da bi bilo po novem namesto pri notarjih mogoče podpise na pogodbah overiti na upravnih enotah in na prvostopenjskih sodiščih. Po besedah Tičar-Beštrove notarji že sedaj opravljajo le tiste overitve, ki jih državljani potrebujejo za zemljiško knjigo ali druge sodne postopke, medtem ko upravnih overitev (denimo fotokopije spričeval, prodajne pogodbe za avtomobile ipd.) večinoma ne opravljajo več, saj te storitve že nekaj let brezplačno nudijo upravne enote.

Če bi upravnim enotam omogočili overovitve podpisov na vseh pogodbah, bi se pravna varnost za državljane močno zmanjšala oziroma je sploh ne bi bilo več, je prepričana Tičar-Beštrova. V postopku sodnih overitev podpisov namreč notarji za državo opravljajo tudi nadzorstveno funkcijo, saj mora notar v tem postopku preveriti obstoj morebitne predkupne pravice, pridobljeno soglasje in podobno, pa tudi, ali je bila pogodba predhodno predložena davčni upravi in je bil torej plačan davek. Vsega tega po trditvah Tičar-Beštrove uradniki na upravnih enotah ne bodo znali preverjati, saj so za te naloge usposobljeni le pravniki.

Koalicijski partnerji so se med drugim tudi zavezali, da bodo znižali notarske tarife. Marjana Tičar Bešter meni, da njihove tarife v primerjavi s tarifami odvetnikov in nepremičninskih posrednikov niso visoke. Notarske tarife se, kot poudarja, niso uskladile z rastjo življenjskih stroškov že od leta 2005, čeprav ti vseskozi rastejo. Notarji prav tako nasprotujejo napovedani ukinitvi obveznega članstva v notarski zbornici. Tičar-Beštrova ob tem pojasnjuje, da notarska zbornica opravlja vrsto pomembnih nalog, med drugim namesto države opravlja tudi nadzor nad notarji. Za svoje delovanje pa zbornica tudi ne dobiva nobenih državnih sredstev, ampak jo financirajo notarji sami, ki plačujejo članarino.