Ko je s pridobitvijo gradbenega dovoljenja kazalo, da bo do gradnje le prišlo, pa se je ponovno zapletlo. Zgodba se je leta 2006 začela s pripravo koncepta prenove doma, tri leta pozneje pa je bila vložena tudi projektna dokumentacija. S slednjo je bilo zadovoljno prejšnje, do nedavnega pa tudi novo občinsko vodstvo, ki na projekt ni imelo nobenih pripomb.

"Problem pa se je pokazal, tik preden je občina nameravala objaviti razpis za izvajalca del. Takrat so na občini ugotovili, da predvidena lahka gradnja ni ustrezna, da je dokumentacija nenavadna in da je nekomu pisana na kožo," pojasnjuje direktorica doma Lidija Žagar.

Dokumentacija po mnenju pristojnih ni bila usklajena, saj je bil arhitekturni del projektiran za leseno gradnjo, gradbene konstrukcije, strojne in druge instalacije ter požarna študija pa za zidano gradnjo. "Dokumentacija bi v primeru lahke gradnje favorizirala posamezna podjetja, saj bi tako investicijo v Sloveniji lahko izpeljali le dve. Zato smo želeli razširiti nabor sodelujočih, ki bodo morali pripraviti predlog lahke in klasične gradnje," je spremembe komentiral kočevski župan Vladimir Prebilič. Razpisni pogoji so predvidevali spremembe številnih postavk, kar bi povzročilo nekontrolirano povečanje pogodbene cene. To pa je za investitorja nedopustno, so še dejali pristojni, ki so se z novim razpisom želeli le zavarovati pred dodatnimi stroški.

Na drugi strani Žagarjeva meni, da so v ozadju morda apetiti koga drugega. O imenih ni želela ugibati, so pa nekateri svetniki opozorili, da župan nima enakega odnosa do vseh kočevskih gradbenih podjetij, temveč da so mu ljuba le nekatera. Vodja projekta Lidija Kamnikar Malerič pojasnjuje: "Geomehanska raziskava tal je pokazala, da je celotna gradbena parcela na zasutju in da bi bilo treba temelje novega objekta, če bi bil grajen v običajni masivni gradnji, pilotirati tudi do 9 metrov globoko. Pilotom bi se ognili le z lahko gradnjo, saj so lesne konstrukcije pri isti nosilnosti vsaj petkrat lažje."

Zaradi razprtij najbolj trpijo uporabniki doma, v katerem je že 37 triposteljnih sob. S 3,6 milijona evrov vrednim oddelkom bi prostor dobilo 48 starejših z različnimi stopnjami bolezni, s 35 novimi delovnimi mesti pa bi se izboljšale delovne razmere zaposlenih.

Med slednjimi je tudi Grega Mohorič, ki se je zaradi dvojne funkcije - Mohorič je tudi občinski svetnik - znašel v navzkrižnem ognju. Zaradi Mohoričevega vprašanja, kdaj bo razpis za dom, je župan direktorici Žagarjevi očital poskus vplivanja prek svetnika, ki se do njega obnaša kot mulec, in dejal, da naj razmisli, če takega delavca sploh hoče v domu. Župan se je zaradi klica že opravičil, a Mohorič kljub temu zahteva njegov odstop.