Rast zaposlovanja pričakuje kar 16 odstotkov delodajalcev, sedem odstotkov jih predvideva upad zaposlovanja, 74 odstotkov pa jih meni, da se število zaposlenih v njihovem podjetju v naslednjih treh mesecih ne bo spremenilo. "Raziskava kaže na optimistična pričakovanja delodajalcev, kar je po zadnjih dveh četrtletjih, ki sta ju zaznamovale slabe napovedi zaposlovanja, spodbuden kazalec. Napovedi zaposlovanja so pozitivne v vseh zajetih gospodarskih panogah, kar je prvič, odkar Slovenija sodeluje v omenjeni raziskavi,« je povedala Romana Šercelj, direktorica prodaje pri Manpowerju.

Drugo četrtletje 2012 bo po napovedih delodajalcev najbolj optimistično doslej, pravi Šercljeva. "Delodajalci iz šestih od desetih gospodarskih panog, še zlasti delodajalci proizvodne panoge, ter iz treh od štirih zajetih regij tokrat namreč poročajo o najboljših napovedih, odkar se raziskava pri nas izvaja. Le čas bo pokazal, če bodo delodajalci uspeli dolgoročno izkoristiti pozitivne razmere, ki bodo vladale v tem obdobju," pojasnjuje.

Napovedi zaposlovanja po posameznih gospodarskih panogah kažejo na pozitivna pričakovanja v naslednjem četrtletju v vseh zajetih panogah, najbolje pa kaže v proizvodni panogi, kjer je neto napoved zaposlovanja znaša 18 odstotkov. Prav tako so optimistične napovedi delodajalcev  na področju oskrbe z elektriko, plinom in vodo, finančnih in poslovnih storitev, zavarovalništva, nepremičnin, rudarstva in kamnin ter transporta, logistike in komunikacij. O najnižji neto napovedi zaposlovanja v prihajajočem četrtletju pa poročajo delodajalci v panogi gostinstva in hotelirstva.

Na regionalni ravni delodajalci iz vseh štirih slovenskih regij poročajo o pozitivnih zaposlitvenih možnostih za prihajajoče četrtletje. V osrednji regiji delodajalci napovedujejo rast zaposlovanja za 15 odstotkov, nekoliko bolj previdno optimistični so delodajalci jugovzhodne regije in severovzhodne regije, kjer neto napoved zaposlovanja znaša 10 odstotkov, po napovedih delodajalcev pa bodo iskalci zaposlitve imeli nekaj priložnosti za zaposlitev tudi v jugozahodni regiji, kjer neto napoved zaposlovanja znaša 6 odstotkov. V primerjavi s prejšnjim četrtletjem se je napoved v tej regiji okrepila za osem odstotnih točk oziroma za dve odstotni točki v primerjavi z istim obdobjem lani.