Janševa vlada je sicer februarja odločila, da univerzijade ne bo več finančno podpirala, saj v proračunu za leto 2012 za to ni predvidenega denarja. Vogrinec, ki je skupaj z županom Kanglerjem še konec novembra Fisu jamčil za izvedbo tekmovanja, pa je takoj zatem v Bruselj sporočil, da univerzijada odpade. Ob zelo verjetni uradni odpovedi tekmovanja pa se že dlje časa postavlja vprašanje, kaj bo s kotizacijo treh milijonov evrov, ki jo je Fisu nakazala naša univerzitetna športna zveza. Slednja je ta denar namreč dobila od države in ga mora ob odpovedi tekmovanja tej tudi vrniti, a ga bo od Fisu težko izterjala.

Včeraj po sestanku smo poklicali Toneta Vogrinca, ki je povedal le, da je šlo za neformalni sestanek in da je zanj zgodba o univerzijadi končana. Telefon predsednika Suse Kogovnika je zvonil v prazno, prav tako ni bil dosegljiv župan Kangler.

Je pa prvi mož Maribora ob slovesnem rezanju Stare trte, ki je potekalo nekaj ur prej, povedal: "Mi imamo v proračunu še vedno načrtovane postavke za univerzijado. Če bo državni zbor z rebalansom odločil drugače, je to zame višja sila, na katero nimamo vpliva," je dejal Kangler. Fisu je sicer proti organizatorjem propadle univerzijade napovedala tudi tožbo na mednarodnem športnem razsodišču v Lozani. Na vprašanje, kdo bo plačal, če bo do pravdanja res prišlo, je Kangler na kratko odgovoril, da "tisti, ki bo tožbo izgubil".