Državna volilna komisija je ocenila, da je izvedba referenduma nekoliko manj zahtevna naloga, kot denimo izvedba parlamentarnih volitev. Zato je sklenila predsednikom in namestnikom okrajnih volilnih komisij znižati nadomestilo za pripravo in izvedbo referenduma o družinskem zakoniku z dosedanjih 1 100 evrov na 900 evrov. Članom teh komisij pa z 320 na 260 evrov ter tajnikom z 1 100 na 880 evrov ter njihovim namestnikom z 850 na 660 evrov. Manj nadomestila na okrajni ravni bodo dobili tudi računovodje in informatiki. Doslej so za volitve ali za referendum dobivali 400, za "družinskega" pa bodo samo 320 evrov.

Podobno nameravajo varčevati tud pri nadomestilih v volilnih komisijah volilnih enot in jih tudi znižati za približno 20 odstotkov. Državna volilna komisija je znižala nadomestila tudi pri sebi. Predsednik in namestnik bosta za referendum dobila vsak po petino (doslej četrtino) osnovne plače predsednika ustavnega sodišča, kar znaša približno 1 300 evrov. Člani državne volilne komisije pa bodo prejeli eno osmino (doslej šestino), torej nekaj več kot 800 evrov. Člani volilnih odborov, ki bodo 25. marca vodili glasovanje na voliščih, bodo plačani enako kot doslej. To je tri dnevnice, kar skupaj znese 45 evrov. Tisti, ki bodo v odboru sodelovali na predčasnem glasovanju, pa bodo prejeli štiri dnevnice oziroma 60 evrov. Predsedniki volilnih odborov in njihovi namestniki bodo prejeli še dodatne pol dnevnice oziroma 7,5 evra.

Državna volilna komisija se je odločila tudi, da bodo posebne, invalidom prilagojene glasovalne naprave tokrat namestili na 30 voliščih, ki jih bodo določile okrajne komisije. Doslej je bilo takih volišč za invalide 55, toda na 25 od njih ni prišel noben volivec s posebnimi potrebami. Temu zmanjšanju volišč so nekateri člani državne volilne komisije oporekali, toda prepričale so jih številke. Najem teh naprav na omenjenih 30 voliščih bo državo stal 237.000 evrov. Z zmanjšanjem števila omenjenih volišč bo državna volilna komisija torej privarčevala dobrih 125.000 evrov.