Čeprav je bilo to, kot pravi, razbrati tudi iz nastopov razpravljavcev, ga veseli, da vendarle prevladuje pozitivna energija. "Menimo, da je projekt vreden naše podpore, vendar le, če bo v korist delavcem in če ne bo le izpeljanka koalicijske pogodbe. Zato pričakujemo veliko razumevanje tudi do naših predlogov," je povedal Semolič.

Predsednik Pergama Janez Posedi ugotavlja, da so izhodišča zelo ohlapna in da so bila predstavljena zelo površno. "V Pergamu bomo vsekakor v tednu dni ali še prej prispevali svoja stališča in jih uskladili z drugimi centralami. Res je sicer, da lahko v izhodišča stlačiš kar koli, se pa bojim, da bo, če bo tam edino, kar je trdnega, datum, malo teže," opozarja Posedi. Pri tem dodaja, da tudi v bipartitnih pogajanjih z delodajalci, ki so potekala v zadnjih mesecih, ni bilo storjeno ravno veliko. "Razen ukrepov za zagon gospodarstva, kjer pa bo vse odvisno od vlade, kakšne skupne točke z delodajalci nisem videl," pravi Posedi.

Helena Kamnar, državna sekretarka v Pahorjevi vladi, ocenjuje, da je vsebina sporazuma še zelo nedodelana, "zato je zelo težko ugotoviti, o čem naj bi se socialni partnerji sploh strinjali". "Cilji so napisani, ni pa poti, po katerih bi do njih prišli," je povedala Kamnarjeva in dodala, da se da te poti najbrž ugotoviti iz koalicijske pogodbe. Sicer pa jo sama diskusija na seji ni v ničemer presenetila: "Od socialnih partnerjev nismo slišali nič novega, razen tega, da je bilo čutiti večjo pripravljenost za pogovore. Morda je vendarle dozorel čas, da bodo opozorila, ki jih je ponavljala tudi že prejšnja vlada, končno bolje slišana."