Rahlo prednost v finalnem dvoboju so imeli košarkarji Krke, ki so bili formalno v vlogi gostujoče ekipe, a so na tribunah prevladovali novomeški navijači, tako da so se njihovi ljubljenci počutili, kot da bi se obračun igral v dvorani Leona Štuklja. Trener Olimpije Sašo Filipovski, ki je tokrat v "civilu" spet pustil Američana Caseyja Mitchella, je bil lahko navdušen nad uvodom v dvoboj, saj so Ljubljančani po uvodni trojki Zorana Dragića dosegli devet zaporednih točk, z dobro igro na obeh straneh igrišča pa se je izkazal Dino Murič. Zmaji so se, podobno kot na četrtfinalnem obračunu proti Heliosu, ko so povsem ustavili D. J. Gaya in Draga Pašalića, tudi tokrat na nasprotnika odlično pripravili, z agresivno obrambo, ki jih je krasila celoten finalni turnir pokala Spar, pa v obup spravljali trenerja Krke Aleksandra Sekuliča. V 16. in 17. minuti so košarkarji Olimpije dvakrat povedli za 15 (33:18 in 34:19), a sta odličen Dragić z devetimi točkami in nespreten Goran Jeretin z "mučenjem" žoge poskrbela, da so Ljubljančani odšli na odmor z "le" plus šest (37:31).

Toda na finalni obračun so se seveda dobro pripravili tudi pri Krki, ki je v nadaljevanju hitro izničila še preostalo prednost Olimpije in jasno je bilo, da bo drugi polčas izenačen in napet. Vse bolj nestrpen je postajal tudi Filipovski, ki se je na klopi zmajev glasno jezil ob vsaki napaki svojih košarkarjev na parketu. V 35. minuti sta si tehnično napako zaradi ugovarjanja sodnikom prislužila Jeretin in Vladimir Dašić, a so košarkarji Krke zgrešili vse štiri proste mete ter zapravili še napad ter tako ostali na plus tri (53:50). Ljubljančani so zgrabili darilo z obema rokama, preobrnili rezultat in se po zmagi veselili na igrišču. Razpoloženje je nekoliko skalila le poškodba gležnja Jeretina v zadnjih sekundah dvoboja.