Salzburg – Tilia Olimpija 7:6 po kazenskih strelih (1:3, 3:1, 2:2, 0:0, gledalcev 2300; 0:1 Ž. Pance 2, 1:1 Abid 4, 1:2 Taylor 6, 1:3 Ž. Pance 13, 2:3 Raffl 29, 3:3 Abid 33, 3:4 E. Pance 36/PP1, 4:4 Trattnig 37, 4:5 Šachl 43, 5:5 Aubin 49, 5:6 Hughes 50, 6:6 Raffl 53): Zelo blizu je bil ljubljanski trener Hannu Järvenpää prvi zmagi na Solnograškem. Tokrat so ga znova ločile minute, a morda je bil včeraj celo vesel poraza. Če bi Ljubljančani slavili po kazenskih strelih, bi v četrtfinalu naleteli na verjetno nepremagljivi Salzburg, tako pa so raje izbrali madžarsko Albo. Sezona v EBEL bo s tem tudi bolj pisana, saj bo vsaj eden od štirih polfinalistov zagotovo neavstrijsko moštvo.

Olimpija je sinoči v Salzburgu vodila večino tekme. Zaostajala ni niti enkrat, a so rdeči biki vselej znali odgovoriti na ljubljansko vodstvo. V gostujočih vratih je bil tokrat Matija Pintarič, ki je imel veliko dela. Ker je prejel šest zadetkov, bo četrtfinale najverjetneje začel prvi vratar J. P. Lamourex.