Kangler je bil po sestanku zadovoljen. Kot je dejal, sta z Lukšičem pregledala celotno dokumentacijo, za katero upa, da jo bo slednji hitro predal novemu ministru, ki bo nato v najkrajšem roku šel s predlogi v državni zbor. Tam se bo po njegovem treba dokončno odločiti, kaj bo z univerzijado. Po zamisli organizatorjev bi državo z izvedbo univerzijade obremenili z 22 milijoni evrov, preostalih osem bi dodali iz evropskih sredstev.

Mestna občina Maribor bi pri projektu sodelovala v obliki nakupa zemljišč, ob tem pa bi naslednje leto sodelovala še z dvema milijonoma evrov za organizacijske stroške. Kangler ob tem dodaja, da je državni zbor ob podaji zelene luči za univerzijado res sklenil, da bo država v projektu sodelovala z do 30 odstotki sredstev, vendar so takrat v sklopu preostalih 70 odstotkov računali tudi na evropska sredstva in nekatere razpise, ki pa jih do danes ni bilo.

Na vprašanje, koliko konkretno bo prispeval Maribor, je dejal, da točnih podatkov nima, saj je zemljišča treba še ovrednotiti, zagotovo pa gre po njegovem za več milijonov evrov, pri čemer je posebej izpostavil tudi plačilo stavbne pravice ministrstvu za obrambo na delu zemljišč, kjer bo pod Pohorjem stal tekaški poligon.

O možnostih javno-zasebnega partnerstva je povedal, da so to rešitev v mestnem svetu sprejeli zgolj kot možnost šele, če država ne bo zagotovila svojega denarja. O tem, kdo so morebitni zasebni vlagatelji, ki naj bi se že ponujali, ni želel govoriti, saj je dejal, da se za zdaj še vedno dogovarjajo z državo. Če pa bi se dalo uresničiti še kakšen dodaten investicijski projekt, pa so v Mariboru zainteresirani tudi za javno-zasebno partnerstvo, je dejal Kangler.

V zvezi s problematiko nastanitve udeležencev univerzijade se mu za zdaj z mariborsko univerzo še ni uspelo dogovoriti, zato ta čas še vedno ostaja dejstvo, da jim lahko tam zagotovijo vsega 400 postelj in ne 1700, kolikor bi jih dejansko potrebovali. Mariborski župan pričakuje, da bodo dekani fakultet vendarle pristali na dvotedensko preložitev izpitnih rokov, tako da bi lahko za čas univerzijade spraznili študentske postelje.

Lukšič odločitve prelaga na novo vlado

Minister Lukšič pa je po pogovorih dejal, da sta tokrat s Kanglerjem zgolj obnovila tisto, o čemer sta se pogovarjala že pred tednom dni, ob tem pa ugotovila, da bo predloge v državni zbor vendarle morala poslati nova vlada.

Kot je dejal, bo sam novega ministra čim prej seznanil z vsemi dejstvi, na njem pa je, kaj in kako bo predlagal najprej vladi, nazadnje pa še državnemu zboru. Znova je ponovil znano dejstvo, da je država zagotovila 15 milijonov evrov, od tega so tri milijone že plačali za koncesijo. Preostali denar je zagotovljen, nekaj za investicije, nekaj pa za organizacijo tekmovanj, od drugih deležnikov v projektu pa je odvisno, ali se bo v investicije sploh lahko šlo.

"Univerzijada v tej točki še ni ogrožena, zlasti če bi se v tistem delu, ki ga Maribor ne bi mogel zagotoviti, preselila po Sloveniji. Organizacijske ekipe so za kaj takega zagotovo pripravljene, treba pa je oceniti, ali je 30 milijonov evrov res tisti denar, ki ga za tekmovanje potrebujemo ali ne. A to je že vprašanje za novo vlado," je dejal Lukšič in dodal, da se bo tudi o morebitnih dodatnih sredstvih moral odločiti državni zbor.