Medveščak – Tilia Olimpija 3:1 (0:1, 2:0, 1:0, gledalcev 4500; 0:1 McBride 16, 1:1 Siddall 22, 2:1 Letang 25/PP1, 3:1 Koren 52): Hokejiste Medveščaka in Olimpije so na odprtem drsališču na kultni Šalati pričakale razmere na meji regularnosti. Kar deset stopinj Celzija pod lediščem, veter in močno sneženje so zelo oteževali pogoje za igro, z nekoliko več sreče pa so obe točki pobrali gostitelji. Ljubljančani so sicer igrali zelo spodbudno, imeli pobudo, veliko streljali, kar pa vendarle ni bilo dovolj za boljši rezultat.

Oba trenerja sta na zasneženo igrišče tokrat poslala rezervna vratarja, Medveščak pa je po vodstvu Olimpije z 1:0 na začetku druge tretjine izkoristil padec zbranosti v gostujočem moštvu in zasukal izid. Zmaji so močno pritisnili za izenačenje, dvakrat zadeli tudi okvir vrat, a jih je pokopal Korenov gol za 3:1.
Beljak – Acroni Jesenice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0, gledalcev 3000; 1:0 Kužnik 29, 2:0 Bacher 34, 2:1 Bendik 36, 3:1 Altmann 38): Zadnje štiri kroge v letošnji sezoni EBEL bodo jeseniški hokejisti odigrali le še za čast, saj so v boju za končnico po včerajšnjem porazu v Beljaku morali izobesiti belo zastavo. A vstrijski Korošci so si odločilno prednost priigrali v drugi tretjini, ko so tudi padli vsi štirje zadetki.

Drugi izidi 6. kroga drugega dela, skupina A: Salzburg – Linz 4:1 (0:0, 2:1, 2:0), KAC – Alba Volan 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), vrstni red: Linz 14, Medveščak 10, Alba Volan, Tilia Olimpija in Salzburg po 6, KAC 5, skupina B: Znojmo – Gradec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), prost: Dunaj, vrstni red: Znojmo in Beljak po 9, Gradec 8, Dunaj 5, Acroni Jesenice 2. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 17.30: Tilia Olimpija – Linz, Alba Volan – Salzburg, Medveščak – KAC, Acroni Jesenice – Gradec, Znojmo – Dunaj, prost: Beljak. mag